Posmrtný život, víra a naděje

7. ledna 2011 v 8:00 | gms |  Názory
Jediná věc, jistota, kterou má člověk na světě zaručenou, která je pro všechny stejná bez rozdílu ať už majetku, povahy či oblíbenosti, je smrt. Jednou to čeká každého z nás a proto se občas zamýšlíme nad tím, co se poté stane, co budeme prožívat.
Je to jedna z věcí, na kterou doposud není jednoznačná odpověď. Myslím že to tak je správně. Kdyby každý věděl, co se mu stane po smrti, mohla by nastat panika, chaos, desorientace každého jedince už jen proto, že by například věděl, že to je něco hodně nepříjemného - pak by se lidstvo snažilo zabránit této skutečnosti. Naopak, pokud by to bylo něco pěkného, mohlo by dojít až k vyhubení většiny inteligence a lidstvo by se dostalo do dob dávných. Byl by to veliký evoluční skok dozadu nejméně o stovky let.
Proto je dobré nevědět co se stane, a nějak se to vědecky nepokoušet vypátrat.

Názory náboženské
Většina náboženství má svou teorii o posmrtném životě.
Podle bible existuje buď nebe, pro ty poctivé, nebo peklo, pro zlé.V nebi je krásně, žádné starosti, jen užívání "života", radost, lehkost, láska a volnost. Naopak v pekle se projevuje strach, úzkost, výčitky, bolest.
Další náboženství hovoří o reinkarnaci do jiných živočichů. Je to však trochu náročnější na uvědomení si, že v budoucnu budete například krávou pasoucí se na pastvě, chovaná kvůli masu, na porážku.
Další mázory hovoří o převtělení do jiného člověka. Jeden zemře, další se narodí. Ovšem to by bohužel nevysvětlilo exponenciální nárůst populace. Odkud by se brali ti nově narození lidé?

Názory sci-fi
Jeden z názorů hovoří o daleko vyspělejší civilizaci, která nás "ovládá" a reguluje, dělá pokusy a studuje. Mohli bychom si to představit jako takovou strategickou počítačovou hru, kde jeden hráč ovládá chod jedné vesnice. Trénuje vojáky, vyrábí osadníky, zvyšuje populaci a navyšuje ekonomiku. V tomto případě by hráčem byla ona vyšší inteligence a vojáci, osadníci, obyvatelé vesnice, bychom byli my. Když zemřeme, jednoduše nás nahradí jinou postavou, nebo raději dvěma či třema, aby rostla ekomonika.

Vlastní názor
Můj názor se může někomu zdát poněkud morbidní až divný, ale názory jsou od toho, aby se různily.
Osobně se domnívám, že se po smrti nestane nic. Lidský mozek je uzpůsoben tak, že náhlou krutou bolest potlačí, popřípadě přijde do stavu bezvědomí. Taktéž k tomu dojde při smrti. Člověk jednoduše usne a již se neprobudí. Pro představu je to jako bezesný sen, ze kterého se již neprobudíme.
Když bychom ze zaměřili Darwinovu teorii o vývoji lidstva, zjistíme, že se člověk stal člověkem díky vlastnímu vývoji a sebezdokonalování. Předtím, je to pro mne trochu zvláštní, ale faktické, byl člověk jenom zvídavá opička. Skákal po stromech, nějak zvlášť nepřemýšlel o světě kolem sebe a snažil se přežít v přírodě.
Takto bychom se mohli zamyslet nad tím, co se stane po smrti s opičkou v zoologické, nebo vůbec jiným zvířetem, které, jako my před x-miliony let, nepřemýšlí o světě kolem.
Obecně vzato by bylo nejlepší se o to vůbec nezajímat a nechat se překvapit. Přeci jsme se nenarodili proto, abychom zemřeli.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eva2 Eva2 | E-mail | Web | 7. ledna 2011 v 8:10 | Reagovat

Názory na fenomény posmrtný život, minulý život, duše, reinkarnace se různí. Proběhla řada vědeckých výzkumů, která tyto fenomény měla za úkol objasnit jindy vyvrátit.Přes řadu svědectví jsou tyto fenomény stále popírány. O zážitku se smrtí vypověděla řada lidí, z různých zemí světa, různého věku, pohlaví, náboženství. Jejich vyprávění se v několika bodech schodují. Jak je to možné? R.A.Moody testoval tisíce lidí, kteří si pamatovali své minulé životy nebo se ocitli na prahu smrti a pak mluvili o často zmiňovaném světle na konci tunelu, někteří jím procházeli, vznášeli se, jiní padali. Své fyzické tělo si neuvědomali, pouze duši.

2 ann-black ann-black | Web | 7. ledna 2011 v 11:40 | Reagovat

Máš dobrý názor je vidět že tomu rozumíš. Díky za zajímavé počtení.

3 anime-mojetvorba anime-mojetvorba | E-mail | Web | 7. ledna 2011 v 19:31 | Reagovat

Noo máš dobrej názor .. :) já tomu tak nerozumím .. ale pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-