Zrcadla (2008)

31. ledna 2011 v 8:00 | gms |  Filmátor
mirrors2010(2)
V televizi opět nic nedávali, tak jsem si pustil další film z mého filmarchivu (rozumějte, občas "seženu" nějaký film, ale než se k němu dostanu, někdy to trvá prostě trochu déle), tentokrát horor nesoucí název Zrcadla. Tvrdí se, že to prý má být "remake" z nějakého asijského filmu, ale co, film je to opravdu zajímavý.
Je to o jednom bývalém policistovi, přesněji detektivovi, kterého vyhodili z práce kvůli alkoholu. Nebyl alkoholik z vlastní vůle, dohnala ho k tomu smrt jeho... a sakra, teď mi to vypadlo, ale to vůbec neni důležité. Podstatné je, že se z toho vyléčil a nyní hledal práci. Díky své opilé minulosti to ovšem neměl jednoduché, a tak sehnal práci jako noční hlídač v jednom vyhořelém nákupním středisku.
Práce jako každá jiná, hlídat starý objekt, aby se v něm nezdržovali nějací tuláci nebo feťáci. Ovšem celý komplex má jeden háček. Všechna zrcadla jsou naprosto čistá a neporušená a navíc později zjišťuje, že... ale ne, to schválně nebudu psát, pak byste se na ten film třeba nepodívali :)
Časem se v jeho okolí začnou dít podivné věci spojené právě se zrcadly. Záhadná smrt jeho sestry, u které bydlel jej přesvědčí, že s tím mají co dělat právě ta zrcadla. Protože má rodinu, začne se o ni bát. Nejprve mu však nikdo nevěří, jeho vlastní bývalá žena si myslí, že je psychopat, ale rázem zjistí, že měl pravdu...
mirrors2010

Celý příběh pro mne končí opravdu nečekaně a překvapivě.

Víc k tomu nebudu psát, protože nechci prozrazovat celý děj, ale vězte, že film opravdu stojí za ten strach a dvě opravdu nechutné scény, kde stříká krev všude kolem. Tím nechci říct, že to je nějaká krvárna, to opravdu ne. Jsou tam takové jen dvě scény, jedna na začátku a jedna někde ve 2/10.

Navíc už se těším na další pokračování, které vyšlo teprve loni, v roce 2010, takže jdu "shánět" a pak písnu, jak je na tom další díl.

Celý film hodnotím na 90%
Upoutávka k filmu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | Web | 4. března 2012 v 9:34 | Reagovat

Tak na to asi koukat nebudu. Od lidí, co to viděli vím o té scéně s roztahováním čelistí a podle traileru by to mohlo být dobrý, ale jestli se přece jenom někdy odvážím na to kouknout, tak si počkám až nebudu sama doma :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-