i-seznamky: Opravdu tak nebezpečné?

3. dubna 2011 v 8:00 | gms |  Informátor
Najít toho správného partnera je pro hodně lidí obtížné. Většinou to je dáno tím, že se buď stydí někoho oslovit, mají strach z pro ně nečekané reakce, a nebo příliš nízkým sebevědomým. Takoví lidé proto většinou sáhnou po internetových seznamkách, kde mohou vyhledat toho správného/tu správnou kdekoliv na světě. Má to ovšem jeden háček. Na těchto seznamkách se také vyskytují "nekalé živly", které se snaží zneužít těchto služeb.

Celkem často můžeme slyšet zprávy o tom, jak se nějaká holka nechala nachytat nějakým oplzlým úchylem, který ji zavezl za město do lesa a tam ji znásilnil. Ovšem to také něco značí o samotné inteligenci dané dívky/slečny. Většinou jejich najivita vítězí nad rozumem a tupě, bezmyšlenkovitě věří na svého prince z pohádky. A tak se stane, že přestanou být opatrné, první schůzku si domluví na odlehlém místě, popřípadě rovnou nasednou k dotyčnému do auta. A všechny rady jsou pak k ničemu. Tvrdohlavost, hloupost a najivita, dovolil bych si tvrdit, že na tu spoléhá převážná většina takových "nekalých živlů". Je mi takových holek líto, ale přeci jen si za to mohou samy, takže s tím nic nenadělám. Pak se po internetu síří fámy, jak je nebezpečné seznamování se přes internet. A přitom je to tak bezpečné! Stačí trochu přemýšlet a řídit se jasnými pravidly bezpečnosti pro takové seznamování.
Ač věřím, že všichni takové rady již znají, dovolil bych si je zde přeci jen ještě rozepsat:

a) na rušném místě (náměstí, obchodní centrum, kavárna, cukrárna,...)
b) ve vhodnou dobu (ne tehdy když tam je minimum lidí)
c) s tajným pozorovatelem (vemte s sebou kamáráda/kamarádku, která bude tajně sedět/stát opodál)
d) chování (zkuste si předem připravit, co budete spolu dělat. Podezřelé je utvrzelé s neústupné chování)

Takže asi takhle: Podle mého názoru je seznamování přes net skvělá věc, kde může člověk najít toho pravého/pravou, chce to jen být opatrný. Ale zase by to měla být až ta poslední možnost, jak si nekoho najít. Přeci jenom je lepší najít si někoho ze svého okolí, hlavně když s ním/ní pak chodit, jelikož s někým z druhého konce republiky to asi opravdu nemá cenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-