Stroj Času (2002)

12. června 2011 v 8:00 | gms |  Filmátor
stroj casu obal
Film Stroj času, podle mého názoru nejlepší film, který jsem kdy viděl a u kterého mi, jako u úplně prvního filmu ukápla slza. Ať už si hodnotící kritikové říkají co chtěj, můj názor nezmění.

Vědec Alexander Hartdegen chce postavit stroj času. Díky tragédii, při které

mu zemře jeho přítelkyně, kterou chtěl zrovna ten den požádat o ruku. Vše se zdá být pouhou náhodou a Alex se s tím nechce smířit. Uzavře se do sebe a své pracovny, kde po pár letech vytvoří konečně funkční stroj času. Přenese se tedy do doby, kdy byla jeho přítelkyně ještě naživu a snaží se zabránit té tragédii. Původní smrt se mu sice podařilo obelstít, ale snad tomu chtěl osud, že se přihodila další tragická událost a přítelkyně opět nešťastnou náhodou zemřela. Pokusil se o to ještě párkrát, ale vždy byl výsledek smrt. Alex se tak chtěl dozvědět, proč nelze změnit osud a vydává se do různých budoucností. Při nehodně v jedné z oněch budoucností se dostane až o 800 000 let vpřed...

Mé hodnocení je 100% a ať se csfd se svými 55% jde bodnout!
stroj casu 01
stroj casu 02
stroj casu 03
stroj casu 04
stroj casu 05
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 guiltygirls guiltygirls | 30. listopadu 2014 v 2:36 | Reagovat

Přesně! Tenhle film jsem poprvé viděla asi ve druhé třídě a byla jsem z něj úplně nadšená! Dokonce jsem byla vzhůru až do půl dvanácté, abych ho celý viděla. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  :D  :D  :D  :D  :-D  :-)

2 Fisk Fisk | 9. října 2015 v 5:06 | Reagovat

Souhlas!

3 Fisk Fisk | E-mail | 9. října 2015 v 5:09 | Reagovat

Všichni máme své stroje času, ty které nás vrací zpět jsou vzpomínky a ty, které nás pohánějí kupředu, jsou sny.

To není všechno...  Co kdyby?!

http://www.csfd.cz/film/13542-stroj-casu/prehled/

Pořád to je jen film :D viděl jsem ho už kdysi.. A rozhodl jsem se ho stáhnout znova, v lepší kvalitě.. Dlouho jsem o tom filmu kdysi přemýšlel a teď jsem si všiml více detailů. Kdybych to měl přenést do reality tak cestování v čase nebude nejspíš nikdy možné..
Kdo ví co bude zítra, za rok, natož za 10, 100 či více let.. Človek by měl žít přítomností a snažit se žít život co nejlíp. A neměl by tak nad tím přemýšlet.. Aspoň podle mě..

Na tu dobu kdy byl natáčen celkem dobré efekty, ikdyž možná trochu přehnané, že by se žilo v roce 2030 na Měsíci :D a v roce 2037 se Měsíc rozpadl kvůli tunelu, který tam chtěli zbudovat :D ikdyž co mohli čekat v roce 2002..

Zajímavé bylo že na konci filmu byla hudba podobná jako na konci filmu Avatar (2009), možná i proto že to mělo na starosti stejné studio..

V neposlední řadě, líbilo se mi že tam zmínili Einsteina, aspoň na začátku..
Ikdyž reálně myslím, že kdyby bylo něco takového možné, tak by na to zrovna on přišel.. Ikdyž on byl asi omezen dobou, těžko říct.. Já ani nevím z fyziky co je to ''atomový orbital'' :D nikdy mě ta teorie nebavila..

Vsadím se, že nikdo tento text až do konce číst nebude :D tak si to píšu asi jen pro sebe.. Ale můžete se podělit o váš názor do komentů :D

Pátek, 9.10.2015 4:50 ráno.. Achjo mám to ale otočené spaní..

4 Zprávař Zprávař | Web | 18. října 2015 v 18:02 | Reagovat

[3]: Náhodou, já to přečetl :D A díky za rozbor :D O té hudbě na konci jsem nevěděl, dobrý postřeh :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-