Akční sen o škole

18. července 2011 v 8:00 | gms |  Story
Tento sen se mi zdál 2. července roku 2011. Nepřikládám v něj nějaký smysl nebo poselství. Jen to byl sen zvláštní, na můj vkus docela dlouhý, plný akce, strachu a napětí. Nyní bych se pokusil jej napsat jako příběh, ale přeci jen sen může občas dávat nesmyslná spojení. Pouze první věta v prvním souvětí je faktem i ve skutečnosti.


Studuji prvním rokem na vyšší odborné škole a přišla mi nabídka podívat se na jednu soukromou zahraniční vysokou školu s cenou 4000 Kč za jeden měsíc. Jelikož tam studuje můj kamarád ze střední (průmyslovky), řekl jsem si, že to zkusím. Ale vyskytla se tu jakási skupina lidí, kteří mi chtějí v přestupu zabránit. Jsou to silní chlapi, vypadají jako mafiáni. Posílají tedy za mnou jednoho ze svých namakaných plešatých goril, aby mne zneškodnil.
Jelikož škola byla na ostrově, jel jsem tam na vodním skútru a to byla první situace, kdy se mě ten svalovec pokusil zneškodnit. (Píšu zneškodnit, protože nevím, chtěl-li mne zabít nebo jenom unést) . Byla to docela krutá honička na vodních skútrech ale nakonec jsem vjel na břehu do houštiny a tam se mi podařilo zmizet.
Po příchodu na školu jsem byl překvapen, že škola je postavená jako veliký hrad. Vešel jsem dovnitř a tam mne už vítal známý kamarád ze střední. Řekl jsem mu, že ještě nevím, jestli přestoupím, protože na VOŠ mi chybí už jen dva roky a budu mít titul DiS, kdežto tady bych musel ještě tři roky studovat, abych byl Bc a pak ještě dva roky na Ing.
To už ale začala první vyučovací hodina. Třída byla malá a sedělo nás tam asi deset. Profesorka celou dobu něco povídala a na konci hodiny řekla, ať si vyplníme jakékoliv cvičení z naší učebnice, že jej pak zkontroluje. Já nepochopil, co myslí tím jakýmkoliv cvičením. Podíval jsem se tedy k sousedovi, který si zjevně vybral jedno na straně 16, cvičení b). Byla to doplňovačka s,z, nějakých slov do vět atd... Vyplnil jsem to tedy a hodina skončila.
Vyšel jsem ze třídy a už mne vítal známý kamarád ještě s jedním. Ptal jsem se, kam teď půjdem a on na to, že teď máme tělocvik.
Šli jsme tedy do přízemí, kde se nacházela tělocvična. Náhle jsem si uvědomil, že nemám cvičební úbor, tak jsem se chtěl tělocvikářce omluvit. Ta mne však nebrala v potaz, věnovala se jiným lidem. Jelikož bylo venku hezky, šli jsme cvičit ven před školu, kde bylo sportovní hřiště. Zatímco hráli fotbal, ostatní necvičící, tedy dvě nějaké holky, se dohadovali, kdo jim bude psát body. Nakonec to vzala do svých rukou jedna černovlasá dlouhovlasá kudrnatá holka.
Pak jsme jeli autobusem do bazénu. Zřejmě to byla další část vyučovací hodiny. Po příjezdu po nás chtěli občanské průkazy, ale bohužel to byla další z věcí, kterou jsem u sebe neměl. Šel jsem tedy do místní galerie, místnost asi 5x5 metrů, podívat se na výstavu. Asi majitel mi ukázal v galerii jedno místo, ze kterého byly vidět všechny obrazy, aniž bych se musel pohybovat po místnosti - stačilo se tedy jen rozhlížet. Jednalo se zřejmě o výstavu krokodýlů žijících na pobřeží. Zde mne zaujal jeden obraz ležící na nějakém kusu panelu, zobrazující několik krokodýlů vedle sebe, jak svými dlouhými čelistmi okusují pobřeží. Byl jsem ale přesvědčen, že to není reálné a chtěl jsem to majiteli vysvětlit. Jelikož zde byla tabule, popsaná samozřejmě informacemi o krokodýlech, našlo se na ní jedno prázdné místo, kde jsem se pokusil nakreslit nereálnost oněch krokodýlů ukusujících kus pobřeží. Chtěl jsem nakreslit situaci jakoby průřezem z boku, ale nevedlo se mi nakreslit obstojného krokodýla. Pokoušel jsem se vysvětlit, že není možné, aby krokodýl ukousnul kus pobřeží. Asi marně. To už ale skončila hodina plavání a studenti se hrnuli ven.
Zde se opět objevil ten svalovec, který mne chtěl zneškodnit. Tentokrát měl tričko s nápisem policie a s ním přiběhla i jakási jednotka zvláštního nasazení - prostě tak oděni týpci se samopaly. Mě a mým dvěma kamarádům se podařilo úspěšně proklouznout a dostat se do výtahu, kterým jsme vyjeli do nejvyššího patra budovy, tedy do osmého patra. Tam jeden z kámošů běhal kolem dokola a díval se z oken ven. Asi vymýšlel plán, jak se odtud dostat. Po chvilce na to přišel. Vytáhl kus lana a vyhodil jej ven. Jelikož jsem se doposud blíž k oknům nedostal, myslel jsem si, že budeme slézat celých 8 pater po laně. Ale mýlil jsem se. Kolem dokola byl postaven docela široký ochoz, po kterém se dalo normálně chodit. Mého kamaráda kamarád tedy přivázal konec lana za nějaký nosník a spustil se po něm dolu. Za ním šel můj kámoš a pak já. Ale protože jsem nechtěl, aby ti zločinci věděli, kam jsme zmizeli, odvázal jsem lano, které jsem vzal s sebou a vyskočil z okna - přeci jen to nebyla taková výška. Ještě než jsem vyskočil, zavřel jsem i to okno a při seskoku jsem již viděl, jak se otevírají dveře výtahu...
Pak jsem se probudil, nebo si víc nepamatuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-