Alenka v říši divů (2010)

22. srpna 2011 v 8:00 | gms |  Filmátor
Týden sám doma, venku déšť, tak proč si nepustit další filmík? Copak to tu máme... Ááá, Alenka v říši divů. Rodinný, fantasy. Tak hurá na to.
Alenka, jakožto dítě s příliš bujnou fantazií, mívá už od dětství velice neobvyklé sny, ve kterých je ve zcela jiném světě plných podivných stvoření. Avšak jsou to opravdu jen sny? Když dospěje, uchází se o ní jistý mladík, lord z velevážené rodiny. Když nastane den, kdy ji požádá o ruku, přestanou být její sny sny, a po pronásledování bílého králíčka, když se propadne hlubokou jámou do hlubiny země, se sen stává realitou.

Na efekty opravdu povedený film. Příběh, ve kterém má Alenka za úkol speciálním mečem utnout hlavu velikému a nebezpečnému tvoru se mi zdá opravdu výstižný při zařazení do kategorie fantasy. Příběh z knížky totiž znám v podání Alenčiných Narozenin, které slaví. Postavy jsou v původní podobě, což se mi velice líbí.
Film krásný, plný snění, napětí, humoru, strachu a odvahy. Ve 3D to musí být úžasná podívaná.

Oficiální text distributora:
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou, čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě", a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-