Flexi ohebné hadí ženy

8. srpna 2011 v 8:00 | gms |  Informátor
Na internetu koluje spousta obrázků a videí tzv. hadích žen, které se dokáží ohýbat do prazvláštních pozic. Podle světových názvů "Contorcionisté" (podle googlova translátoru je to z portugalštiny) nebo "flexi" (z angličtiny "pružný") se informací o těchto lidech dají sehnat mraky. Jak k tomu ale ti lidé přišli? Opravdu je to tak známé? Dá se to naučit? Na tyto a další otázky se pokusím najít odpověď.

Z dostupných zdrojů jsem zjistil, že nejznámější hadí ženou je němka říkajíc si Zlata. O ní je na Youtube i speciální video, kde můžete vidět mj i rentgenový snímek její páteře při ohybu směrem dozadu - BackBend. Samozřejmě má i vlastní oficiální web.

Jak být flexi ohebný? Jsou zde dvě možnosti: Buď se s tím narodíte a jste ohební ve všech směrech, pak je to nemoc šlach, které jsou extrémě pružné. Druhou možností je se to "naučit". Pár instruktážních videí je zde. Samozřejmě nelze ihned dosáhnout extrémních výsledků, chce to tvrdě trénovat. Ovšem také zde hrozí nebezpečí poškození páteře při špatném pohybu.

Co všechno se dá ohýbat? Téměř vše, i prsty i nohou. Převažují ale nohy a záda. U ohýbání tzv. Backbend je teké důležité udržet si rovnováhu. Jelikož centrum rovnováhy v naší hlavě není pro tyto pohyby "konfigurováno", ti, kteří se to chtějí naučit, mohou mít problémy od obyčejného točení hlavy až po migrénu trvající někdy až 3 dny. Je proto vhodné začít opravdu pomalu a zvolna.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 karel karel | 21. září 2013 v 19:23 | Reagovat

Já bych také takovou chtěl poznat. Vždycky mě to jejich umění fascinovalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-