Den, kdy přišla smrt

26. prosince 2011 v 8:00 | gms |  Story
Ráno jsem se jako obvykle probudil, vstal, udělal snídani, vyčistil zuby. Všechno bylo jako obvykle. Až do té doby, dokud jsem neuslyšel zvonek. Zrovna při zalévání horkého čaje, takže se mi sklíčka brýlí celkem dost zamlžila. "Kdo to může sakra bejt v tohle dobu?" S pusou plnou rozžvejkanýho rohlíku se vrhám ke dveřím a otevírám je. Předemnou se objevila postava, od hlavy až k patě tmavě oděná jakýmsi rouchem, s kápí přes hlavu a s kosou v levé ruce.

Že měla kosu, to jsem si všiml až po chvilce, kdy se mi brýle neobvykle rychle rozmlžily. Ovanul mne tak studený vzduch, že jsem zbytek týdne proležel se zápalem plic. Ale to nebylo to nejhorší. Ta postava plynule pokynula pravicí na znamení pozdravu a sunula se dovnitř. Jiného smrtelníka by se v tu chvíli krve nedořezal. Ale mě to tak nepřišlo, protože jsem měl plnou hlavu školy, hlavně úkolů, které jsem chtěl dodělat o přestávce a navíc nás dnes čekal test z matiky. To jsem ovšem nevěděl, že už ten test nikdy nenapíšu.
Postavu, která se pomaloučku začala sunout do bytu, jsem rázně stopnul otázkou, co potřebuje, že nemám tolik času. Ta zakuklená bytost náhle znehybněla a jakoby se zarazila. Opět chvíli stála na místě. Ta bytost se pohybovala velice pomalu, jakoby měla promyšlený každý svůj pohyb. Začaly mi mrznout prsty na ruce, kterou jsem držel otevřené dveře. A najednou se ta bytost... to nebyla žádná bytost, ale samotná Smrt. Vtom pravila suchým a bezbarvým hlasem: "Jsi Evžen Pantofel, rozen pátého října roku 1965?" Zakroutil jsem hlavou, protože zaprvé nejsem ani plnoletý a pokud vím, tak Evžen bydlí o vchod vedle. Řekl jsem mu to tedy. Po mé odpovědi smrt zmizela a s ní zmizel i ten zrádný mráz.
Dostal jsem ale takovou rýmu a tak mi teklo z nosu, že chtě nechtě, ten den jsem musel zůstat doma. Ten test z matiky jsem opravdu nikdy nenapsal, jelikož paní učitelka taky onemocněla, a učitelka, kterou jsme měli na suplování, rozhodla, že už máme známek dost, že není třeba další test psát. Navíc jí zemřel její muž, takže by ani nebyla schopna opravovat nějaké testy. Jmenovala se Ilona Pantofelová.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | Web | 27. prosince 2011 v 8:13 | Reagovat

Klika, že má Smrt v metodice kontrolní otazku; i kdyz Pantofelovi by to asi videli jinak. Praktika z relativity.

2 Míša Míša | Web | 28. prosince 2011 v 15:11 | Reagovat

Já myslím, že bych se roztřepala i s vědomím blížícího se testu z matematiky. Nemyslím, že by mi to nějak ulehčil:D Ale pěkný příběh:D

3 Arkadina Arkadina | Web | 13. ledna 2012 v 14:20 | Reagovat

Pointa pěkná, ale nesedí mi Váš styl psaní. Což je ovšem můj problém a ne Váš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-