Poznatky z i-seznamek

23. ledna 2012 v 8:00 | gms |  Komik
Zdá se mi to velice vtipné, proto toto není článek od informátora, ale od komika...
Je to už... no jo vlastně... už dva roky, co jsem si dal inzerát kvůli seznámení na několik různých free seznamek (na placený fakt ještě nejsem tak zoufalej Smějící se) na naší české síti, ale i na jednu zahraniční. Za tu dobu jsem měl tu čest celkem dobře poznat, jak to chodí a co se jak dělá. Několik poznatků vám tedy nyní napíšu...


Poznatek č.1: Nezakládat si profil na mezinárodních seznamkách
Ano, zkusil jsem to, že bych třeba našel nějakou němku, nebo švýcarku, nebo angličanku. No co vám budu povídat... Vyplnil jsem celkem myslím obstojně svůj profil v cizím jazyce a už druhý den se ke mne hlásily ženy z celého světa... Bolívie, Rusko, Ukrajina, dokonce i Uzbekistán. No a to mi stačilo, takže profil zrušen... Nevím, co jsem si od tohoto počinu sliboval, že mi hned napíše nějaká němka žijící v česku... Navíc jsem si pak uvědomil, že bych asi neuměl "vyznávat lásku" líp než v češtině... ale zase co když by to byla češka žijící třeba va švýcarsku? Jsem to ale najiva :D

Poznatek č.2: Na lide.cz máte okamžitou odpověď na inzerát
Ať už si dám inzerát na lidech.cz kdy chci, vždy se ke mne hlásí desítky děvčat. Pomocí překladače smolí české řádky textu a nezapomenou uvést jejich emailovou adresu s koncovkou .ru. Krásnou medovou Naděždu jsem zaujal a už mi cpe emaily a kostrbatá slova lásky. Jako ono je fajn, že se vám na inzerát někdo ozve, to jakože potěší. Jenomže když se nikdo jiný "normální" neozývá, tak to je docela smůla.
Abych tady ale neplácal do větru, ukážu vám ještě několik z těch "milujících" emailů:

Ukázka "milujícího" emailu číslo 1:
HELLO
Jsem mladá dívka, sexy a roztomilé hledá muže pro blízký přítel / husbandif jste interstedpls mi poslat e-mail přes tento mail (...), čekám na ur pošty nyní tak, že mohu říct více o myslef a podělil o své fotografie s vámi.
IAM slečna Maguelte.
(Poznámka) nejsou MAIL NA TĚCHTO STRÁNKÁCH Stačí poslat EMAIL na můj soukromý e-mailové schránky teď! Polibek

Ukázka "milujícího" emailu číslo 2:
Dobrý den,
Je mi potěšením napsat vám moment.My jméno je slečna CYNTHIÍ jsem viděl váš profil dnes a seznamka.lide.cz chci se zeptat na jeho pravé friendship.I má závažný důvod, proč se s vámi spojit, a doufám, že můžeme sdílet společně velké zkušenosti tady. Kontaktujte mě přímo na můj e-mailové schránce: (...) a zaslat vám můj obrázek, víte, koho vám děkuji za pochopení. Já bych rád slyšel od vás brzy, Bůh vám žehnej.
S pozdravem přítel
Cynthia.

Poznatek č.3: Městský paradox
Je to zvláštní, ale nejvíce lidí, kteří se chtějí seznamovat přes internet, je z velikých měst. Přitom právě čím větší je město, tím větší je pravděpodobnost, že narazíte na ten správný protějšek někde venku ve vašem okolí. Tak tedy nechápu, že těchto inzerátů je tam nejvíce. Logické pro mne by bylo, kdyby se tam vyskytovaly inzeráty třeba z nějakých menších vesniček, kde vešinou bývá jen jednou týdně slezina starých obyvatel, kteří diskutují o politických událostek posledních dnů. Tam kdyby si lidé zakládali inzeráty, to bych chápal. Ale ve městech?
Třeba je to proto, že je tam tolik lidí, že se jednoduše přehlídnou. V autobusech jezdí buď se sklopenou hlavou, nebo stále čučí z okýnka ven, místo toho, aby se rozhlédli, kdo stojí o pár kroků vedle. Navíc jim do oušek zpívá TechnoKing nebo Rytmus který jim jebe do hlavy znalosti hodné kriminálníka. Ale to už jsem hodně od seznamek odbočil...

Poznatek č.4: Vybíravost
Člověk je strašlivě vybíravej, když má z čeho vybírat (nyní mluvím i o sobě... jak jinak na mým blogu, že? :D). Bohužel pak vybírá a vybírá a nakonec nemá nic. Na seznamkách je tolik lidí, ze kterých by si člověk mohl vybrat, ale prostě to množství, které je jimi naplněno, je někdy až neúnosné. Možná proto mi na mou odpověď na inzeráty odepisuje pouze 1 ze 100, ať píšu cokoliv a jakkoliv. Věřte mi, že jsem také odepisoval na inzeráty a přitom zkoušel všelijaké metody odpovědí - chytré, hloupé, naivní, sobecké, vstřícné, zábavné i smutné, s fotkou, bez fotky. Ne, člověk je strašlivě vybíravej tvor a stále hledá ideál, který neexistuje.

Poznatek č.5: "(Ne)Líbí se"
Možná to bude znít trochu krutě a úzce souviset s bodem 4, ale mám takový pocit, že je na seznamkách hodně lidí, kteří si o sobě myslí, že nejsou hezcí. Hezcí lidé nemaji potřebu se někde ukazovat a seznamovat. Proto si nezakládají profily kvůli seznámení, ale buď to berou jako sociální síť, nebo jen z nudy a nebo se ukázat a pochlubit. Ovšem, najdou se vyjímky, co i někdy docela čučim, že se objeví někde inzerát, kde je fakt pěkná holka. Také je možné, že to není vůbec ona, což je v dnešní době hodně pravděpodobný, a nebo si jenom dělá srandu a chce se pobavit, jak na ní všichni poletí a pošta se jí bude hromadit zprávami typu zvyšujícího ega.
Člověk, který nemá na profilu svoji fotku, je buď ošklivý (pro něj samotného, ne pro okolí) a stydí se za sebe, nebo je krásný ale opatrný kvůli zlým lidem.

Poznatek č.6: Už to neni v módě
Seznámení přes internet už opravdu asi neni v módě. Když budu hovořit o jiných seznamkách než lide.cz, tak tam jsou z převážné většiny lidi, kteří se naposledy přihlásili před několika měsíci. Jo, free seznamky jsou fajn, ale také tam vetšinou nikoho nenajdeme.

Poznatek č.7: Nezáleží na textu, ale na fotce
Text inzerátu může být jakýkoliv, i když gramaticky by měl být správně (když tam někdo napíše "mylovat", nevypadá to moc esteticky...). Může obsahovat x-řádků, veršů, informací, vtipu, nebo taky jenom jeden nic neříkající řádek. Důležité ale je, je-li u toho i fotka. Pokud ano, je text už vedlejší. Když je text moc dlouhý a neni fotka, tak se inzerát většinou přeskočí. Když se dotyčný člověk nikomu nelíbí, nikdo nebude číst jeho řádky v inzerátu. Když se líbí, tak se přečte inzerát a podle toho případně odpoví. Ale jasně, jsou mezi námi, kteří si čtou desítky řádků dlouhý inzerát člověka, který se mu nelíbí...

Poznatek č.8: Opatrnost vs. Risk
Při seznámení přes internet jsou rozhodující dva aspekty, kteří mnozí z nás (hlavně děvčata), velice podceňují. Jde o rovnováhu mezi Opatrností a Rizikem. Jak už jsem někde výše napsal, na internetu jsou i zlí lidé, kteří chtějí ubližovat. Jsou převážně mužského pohlaví (pravda, že neznám opačný případ) a většinou působí velice sebejistě, né-li nátlakově. Když si někdo podá inzerát na seznámení, musí tedy při případných odpovědích zvažovat poměr Opatrnosti vůči Riziku. Co je ale nejhorší, že se poměr opravdu těžko pozná. Když už se s někým máme sejít, je na místě Opatrnost. Zkrátka - čím větší Opatrnost, tím menší Risk. Čím menší Opatrnost, tím větší je Risk. Jak se pak má člověk ale s někým seznámit, když jsou všichni tak moc Opatrní? Ale jak zamezit takovým lidem, aby toho zneužívali? Je to jedna z významějších věcí, proč by se měl člověk seznamovat naživo a ne přes internet.

Tato celá problematika je strašně složitá a už jsem o ní napsal hodně, přestože vím, že ještě leccos skrývá. Tak uvidíme, jestli se letos dočkámě nějaké změny či nikoliv, nějakého pokroku.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bylinka Bylinka | Web | 23. ledna 2012 v 8:36 | Reagovat

Příjemné počtení po ránu :-) Pobavils mě! Asi to máš už pořádně prokouknuté, jak tak čtu :-) Ale nevzdávej se, on se někdy někdo pro Tebe určitě najde, jen se k němu musíš skrz taková vroucí vyznání prostřednictvím google překladače probojovat :-) Držím pěsti ;-)
P.S. Zkus si dát inzerát na blog, hm? :-)

2 lenny lenny | Web | 23. ledna 2012 v 9:06 | Reagovat

Chybí mi tam možnost "ano, našla jsem kamarádku" :)

3 Janinka Janinka | Web | 23. ledna 2012 v 9:12 | Reagovat

Skvělé pobavení na cizí účet po ránu. Pardon :-D.
Doplnila bych poznatek číslo 9 - ačkoliv na žádné seznamce založený profil nemám, neustále mi chodí maily s vyznáním lásky od jakýchsi ženštin (výjimečně pánů): Já milovat tě prvního okamžik ty krása života já nikdy nevidět to já věřila na krásný společný budoucnost napsala drahá! :D

4 Daysy Daysy | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 10:14 | Reagovat

Seznamky mi přijdou hloupé. Ovšemchat, to je něco jiného. :))

5 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 23. ledna 2012 v 10:21 | Reagovat

[1]: Díky za držení pěstí, uvidíme letos, i když už si nejsem tak jist výsledkem jako dřív.
Inzerát sem na blog? Možná by to nebyl špatný nápad, za pokus by to stálo a napadá mě hodně zajímavých možností, jak to udělat :D Uvidíme :-)

[2]: No vidiš, na to jsem nepomyslel ??? Ale už to nebudu měnit :)

[3]: Mě to právě taky pobavilo a jsem rád, že i ostatní :) Co se 9. poznatku týče, tak s tím nemám zkušenosti. Do té doby, než jsem uveřejnil ty inzeráty, tak mi nic takového nepřicházelo :-) Ale stát se to může, pak to jsou ale asi ti hodnější zlí lidé :-)

6 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 23. ledna 2012 v 10:23 | Reagovat

[4]: Tak na chatu ale většinou nemáš tolik údajů o protější osobě. Mě přijde chat nebezpečnější než seznamky. Ale je to věc názoru ;-)

7 Arvari Arvari | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 11:22 | Reagovat

Osobně jsem seznamku nikdy nezkusila, ani jsem o tom neuvažovala, ale nepochybuju o tom, že jsou lidi, kterým pomůže. :-) Ovšem ideální seznamka by dle mého byla ta bez fotek, jelikož člověk je tvor povrchní a, jak říkáš, když se mu nelíbí fotka (a to může být člověk třeba jen nefotogenický, třeba já jsem hrozně), inzerát číst ani nebude, i kdyby ten možný protějšek byl pro něj ten pravý ideál.
Jinak mě ale napadá k té vybíravosti, oni jsou hodně vybíraví lidé, co vlastně ani sami nevypadají nijak extra dobře...

8 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 23. ledna 2012 v 12:38 | Reagovat

[7]: Jenomže na seznamce bez fotek nemůžeš poznat sympatie, které by tě k dotýčnému táhly. "Nefotogenický" je myslím jenom jedna z představ, kterou v sobě máme, stejně tak něco, co nás nutí k myšlení, že třeba nejsme hezcí. Myslím, že fotka a text patří k sobě. Když jedno z toho chybí, nemáme o dotyčném dostatečné množství informací pro případnou schůzku naživo.
Názor na vzhled mohu předvést na jednom praktickém příkladě - páreček zpěvák Seal a modelka Heidi Klum. Mě se třeba ten zpěvák vůbec nelíbí, ale jí zřejmě ano. Ale jak jsem psal, co člověk, to názor.

9 bludickka bludickka | Web | 24. ledna 2012 v 6:41 | Reagovat

Ve 13-ti jsem si dávala s kámoškou inzerát do Bravíčka. Milion odpovědí, ale nic z toho. Loni jsme si dávali na lide.cz že hledáme kamarády/ky, ale ozvali se hlavně samý kluci a kdoví o co měli zájem :)s jedním teď kámoška chodí :)

10 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 24. ledna 2012 v 9:58 | Reagovat

[9]: Takže za pokus to stálo :)

11 Obayo Obayo | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 18:13 | Reagovat

Dost jsem se zasmála :D ale na lide.cz jsem taky jeden kdysi měla :D ozval se kluk chvíli jsme si psali, dva měsíce jsem spolu chodili,vídali se skoro každý den a pak mi došlo že je to katastrofa :D a tím mé inzeráty skončily :D

12 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 24. ledna 2012 v 18:25 | Reagovat

[11]: Takové náhlé prozření po dvou měsících :D Jak to vzal ten kluk?

13 Obayo Obayo | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 20:17 | Reagovat

[12]: myslím že špatně :D nebyl to můj typ a se vším spšchal vždyť mě za ty dva měsíce požádal o ruku :D sorry ale v 15letech se zavazovt jeste nebudu :D rekla jsem si :D

14 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 24. ledna 2012 v 21:51 | Reagovat

[13]: :D tak to vzal hodně hopem :D

15 leeth leeth | Web | 27. ledna 2012 v 13:25 | Reagovat

já se dycky přisympatizovala do textu.
vůbec sem asi uplná hříčka přírody, nejdu s většinou, která je v tomto článku :D
víš co, já to s těma lidma.cz zkusim taky. ona je to docela zajímavá zkušenost..

16 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 27. ledna 2012 v 13:58 | Reagovat

[15]: Zkusit to můžeš, za to nic nedáš 8-) Občas je to docela i zábava :D

17 leeth leeth | Web | 27. ledna 2012 v 15:15 | Reagovat

[16]: když já se v tom nevyznám :( :D

18 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 29. ledna 2012 v 17:14 | Reagovat

[17]: Na tom neni přece nic složitýho, napíšeš inzerát, vložíš ho tam a pak čekáš... a čekáš... a čekáš... :D

19 John Lemon John Lemon | Web | 5. února 2012 v 23:50 | Reagovat

Poznatek č.1 mě dostal :-D

20 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 6. února 2012 v 18:06 | Reagovat

[19]: Nejvtipnější na tom je, že je to realita :D

21 simpsonoviatd simpsonoviatd | Web | 28. března 2012 v 18:28 | Reagovat

Super web!

22 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 29. března 2012 v 14:19 | Reagovat

[21]: Díky :)

23 Janča Janča | Web | 27. června 2013 v 10:04 | Reagovat

Ještě bych možná zmínila seznamku www.seriozni-seznamka.cz tam jsem našla fajn lidi  :)

24 Luďka Luďka | E-mail | Web | 31. března 2015 v 9:51 | Reagovat

Co se týče seznamek, já mám jasno. Našel jsem si jednu, která za to stojí, je to na inzerce zdarma http://www.minzerce.cz/

25 Petr Petr | Web | 9. července 2015 v 13:48 | Reagovat

Ze seznamek můžu doporučit třeba edarling.Nenajdete tam žádné falešné profily ani moc podvodníku. Recenze zde: http://www.iseznameni.cz/edarling-recenze-a-zkusenosti/

26 Marie Marie | Web | 21. června 2017 v 10:16 | Reagovat

seznamek co za to stojí je hodně, mě vyhovuje edarlin

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-