Má hra: Pixel Defense

26. března 2012 v 8:00 | gms |  Programátor

První hra, kterou bych vám chtěl představit, nese název Pixel Defense.

Takže o co vlastně jde:
Máte za úkol zničit nepřítele dřív, než se dostane na konec cesty. Můžete k tomu použít několik typů budov, které najdete v pravém menu, přičemž každá budova střílí jiné náboje, jinou rychlostí, jinou intenzitou a jiným dosahem dostřelu.
V úvodním menu si můžete zvolit jednu ze tří map a každou ve dvou variantách obtížnosti.


Co je ale cílem hry?
Dlouho jsem bádal, jak hru udělat zajímavější a jedním z výsledků mého koumání je, že se výsledné skóre rovná počtu vystřelených střel z obranných budov. Takže Vaším úkolem je dokončit mapu s nejnižším možným skórem.

Pro pomalejší PC to může být oříšek...
To už jsem bohužel nedořešil...
Základní FPS je 50 (50 snímků za sekundu) a je docela možné, že může klesnout až něco málo pod polovinu (tedy že se hra bude sekat). Je to dáno velikým množstvím vykreslovaných objektů (střel). Ale co naplat, alespoň jsem do podrobnějších statistik zavedl FPS graf, který se tím stane zajímavější

Bohužel bez zvuků.
Ano, je to tak. Při pomyšlení na možný počet zvuků od jednotlivých vystřelených střel a budov jsem se rozhodl, že hra nějak ozvučena nebude. Ani hudbou v pozadí. Tu jsem sice vytvořil, ale myslím že ji spíš předělám a použiji do jiné hry. Takže aspoň člověk může poslouchat vlastní Mp3ky (pokud se mu přitom nesekne FPS na 1...)

Ovládání:
Stavění budov: Ovládání je myší. Pro nákup budovy a její následné umístění potřebujete dostatek peněz, které máte zobrazené v pravo nahoře. Poté kliknutím vyberete příslušnou budobu a umístíte jí do mapy. Pokud budovu umístit nechcete, klikněte kamkoliv pravým tlačítkem myši.
Nákup životů: Pokud vám budou docházet životy, kliknutím přímo na proužek ukazovatele těch životů můžete životy nakoupit.
Zobrazení statistik: Pokud se chcete podívat na statistiky, klikněte levým tlačítkem na malý graf vpravo dole. Pro opuštění statistik na ten samý graf klikněte pravým tlačítkem myši. Hra se během zobrazení statistik nezastaví.
Zobrazení dosahů: Každá budova má vlastní rozsah, kam až může dostřelit. Tyto rozsahy zobrazíte držením mezerníku na klávesnici.

Obrázky ze hry: (Dosahy budov / Statistiky / Hraní)

Odkazy ke stažení:
2) uloz.to/8316673/pixel-defense-ev-exe (Ulož.to - potřeba opsat kód - exe soubor - lze rovnou spustit)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Hráli byste počítačovou hru, která by Vás během jednoho měsíce pomocí rozličných úkolů dokázala naučit lepšímu soustředění, rychlejšího rozhodování a zlepšení paměti, ale zároveň by Vám zabrala minimálně 20 minut Vašeho volného času denně?

Ano, udělal/a bych si na to čas
Ano, ale každý den bych na to neměl/a čas
Ne, neměl/a bych na to čas
Ne, o takové hry nemám zájem

Komentáře

1 John Lemon John Lemon | Web | 26. března 2012 v 19:30 | Reagovat

Vypadá moc zajímavě, zkusím to :-).
Škoda jen že má hra anglický název.

2 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 27. března 2012 v 14:37 | Reagovat

[1]: Díky, chtěl jsem být "světový" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-