Konec starých časů

2. dubna 2012 v 8:00 | gms |  Z osobního života
Tak a je to tu. Už nebudu srab. Až zase uvidim někde nějakou pěknou holku, prostě se zeptám a je to. Hlavu mi za to neutrhne a i kdyby, tak by to jistě nebyla škoda. Už nebudu jako debil stát v trolejbusu, když vedle na sedačce sedí nádherná holka úplně sama. Třebaže má sluchátka, no a? Až po ulici budu míjet nějakou slečnu, tak se prostě zeptám, kolik je hodin. No a, že mám čas v mobilu, nebo že zrovna odbíjí hodiny na věži? Nějak se začít musí a když už, tak prostě nějak. Časem mě třeba napadnou jiný otázky, než na čas.

V jídelně, pokud to bude umožňovat situace, tedy že tam bude sedět nějaká holka, nejlíp sama - přisednou ke skupince by bylo asi divný, prostě se zeptám na volné místo. No a, že všude kolem nikde nikdo nesedí? Třeba budu za toho vlezlýho idiota, co bude otravovat při obědech. Takovej mačo, co není ten typ pro žádnou, tak ten se teď bude hlásit o své slovo. Žádná šedá myš v davu, ale vyčnívající klas v poli nad všemi ostatními. Házim bobek na to, co si kdo myslí. To je každýho věc. Já vím, že nejsem špatný člověk a když si někdo kvůli tomu bude myslet, že ano jenom proto, že si přisednu, že začnu konverzovat, nebo že se zeptám na čas, tak to už holt není moje vina a já s tím nic neudělám, ani kdybych se postavil na hlavu. Je tu konec starých časů.
Polož si otázku: "Co si o tobě bude myslet holka, když si k ní přisedneš?"
A jaká je tvá odpověď? Bude myslet, že: Jsi zajímavý, jsi odvážný, jsi překvapivý, jsi JINÝ, jsi pro ní něčím zajímavým. A nebo bude tvá odpověď taková, že si bude myslet, že: Jsi trapný, jsi nezdvořilý, jsi otravný, jsi debil, kterej ji nenechá se v klidu najíst samotnou? Tak mi pak člověče řekni, jestli lidem umíš číst myšlenky. Jestli ne, tak tohle nemá totiž cenu vůbec řešit. Když se o to ani nepokusíš, tak se to nedozvíš. Když to ale zkusíš, VŽDY, a to je garantováno, se to dozvíš z jejího postoje, mimiky, nepatrných pohybů očí, tomu, jak v té jídelně drží příbor, jak se najednou v tom jídle začne rejpat a být nesmělá, jak začne ten nezbedný hrášek honit po celém talíři, toho, jak se jí do koutků bude drát úsměv. To vše o člověku dokáže říct hodně o vzájemných sympatiích. Stačí prostě nebejt úplný poleno a pozorovat. Ale nenápadně a vždy s menším úsměvem a vřelým pohledem - na zamračenýho bubáka se taky nikdo přece nebude usmívat.
Jak už jsem psal - hlavu za to nikdo nikomu neutrhne, poznám mnoho zajímavých lidí, které bych jinak nepoznal. A to je na tom to nejlepší! Začít řídit vlastní osud, do reálného facebooku si oprávněně přidávat přátelé. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá na sobě tlačítko šťouchnutí, like, nebo informace o vztahu, je potřeba tyto informace získat jedině přímou konverzací, byť třeba za delší čas - nepředpokládám, že si někdo při prvním rozhovoru hned vytasí otázky na vztah a vše kolem něj. To by mohlo působit jak komicky, tak trapně, neslušně a možná i vulgárně a druhá strana by si to taky mohla vyložit špatně. No a pak je to blbí, když by to tak bylo a vy byste se pak pořád potkávali a divně na sebe koukali. Druhá strana by akorát šířila informace, jak jste nechutní, zvrhlí a neslušní, přestože to tak původně vůbec nebylo myšleno. Prostě se bavit o čemkoliv, jenom ne o vzazích.
Ano, o čemkoliv. O ubrusech na jídelních stolech, o způsobu číslování trolejbusů a autobusů, o jídle, o zálibách, prostě o čemkoliv. Stačí se kolem sebe rozhlédnout - co vidíte? Auto? A už se nabízí spousta otázek - jestli má řidičák, jaké má ráda značky... Vidíte hodiny? Na které ruce nosíš hodinky? Je obvyklé, že praváci na levé a leváci na pravé. Další téma na diskusi. Jsou to úplný kraviny a otázky se daji vymyslet z čehokoliv, o čemkoliv. Jenom se prostě ptát a chtít se o dané osobě něco víc dozvědět. Ale zase to nepřehánět a nechrlit jednu otázku za druhou. Jednak byste se v jídelně nenajedli a druhak by to po chvilce začalo být fakt trapný.
Suma sumárum, prostě se nabát a jít. Nikdo vás za to nezastřelí ani vám neutrhne hlavu. Ať už si kluk nebo holka, tohle platí pro obě strany stejně. Každej kluk, co je někde sám, je rád, když k němu přijde holka. A každá holka, co je někde sama, bude zvědavá, co ten po ní chce?
Psal jsem to hlavně pro sebe, ale nějak sem zabředl do obecnějších teorií..., ale hlavně proto, abych si uvědomil, že na tom opravdu nic neni. Někdy je to prostě lepší vidět napsané, než to jen nosit v hlavě v podobě neviditelných myšlenek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zastavit zastavit | 2. dubna 2012 v 10:40 | Reagovat

JoJo, máš recht, takto je to nejlepší a tak to asi fungovalo pěknou řádku let než přišel ten ,,zkurvenej'' internet.
Když se na intru moc nudíme, řekneme si s kámošem že jdeme na EL-PASSO. V podstatě jde o to že chodíme po městě, a až vidíme dvě holky spolu (musí se alespon trochu líbit) tak je pozdravíme a něco do nich ,,zavalíme'' :-D. Už takto máme pár kamarádek, se kterýma se stýkáme... A je to fajn.
Tak hodně štěstí, a spoustu nových kámošů :)

2 Honza Honza | 2. dubna 2012 v 12:51 | Reagovat

Kámo, já si stejně myslím, že na to nemáš jak se říká "koule", podle toho co tu píšeš tak to ukazuje na to, že si z těch holek posranej.. Ale tak držím ti palce at taky zasuneš!!

3 Obayo Obayo | E-mail | Web | 2. dubna 2012 v 13:44 | Reagovat

tak to ti držím palce :) ;)

4 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 2. dubna 2012 v 14:12 | Reagovat

Jestli tohle uděláš, tak docela smekám... I když osobně, když si ke mě někdo přisedne v menze, tak nedojídám a utíkám, jelikož mám fóbii z jezení před cizími lidmi :D ale třeba to vyjde no

5 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 2. dubna 2012 v 18:48 | Reagovat

[1]: Tak to máte lepší, že je vás víc, tedy jste na to dva, což přeci jen dokáže víc zvednout sebevědomí, než solo. Uvidíme :)
[2]: Máš pravdu, jsem z nich, jak řikáš, posranej, hlavně z těch nejhezčich. Ale prostě to musim nějak překonat a tohle je jediná možnost. Co se zasunutí týče, na to je sakra brzo myslet...
[3]: Děkuju :) Uvidíme, jak se povede
[4]: Utíkáš? Proč? :D Díky, uvidíme, jak se povede.
Z mých "akcí" určitě napíšu článek. Tohle musim slíbit, abych měl další důvod to zkoušet :)

6 Muhe Muhe | 2. dubna 2012 v 22:14 | Reagovat

[1]: Mám spolužáka, co to tak s kámošem dělá a bavila jsem se i s těma holkama, co je potkali a... no, vyděsili je a dobrý dojem na ně neudělali,takže pozor na to :-D
Eeech jinak ke článku... upřímně, NEBAV se s nima prosím o takových blbostech... když odbíjí hodiny a ty se jí na čas v tu chvíli zeptáš, jasně je trapas, pokud to nezahraješ do out-u. Máme rády inteligentní muže, nemusí být dokonalý, ale pokud z nich vyzařuje příjemné sebevědomí, nadhled a inteligence, kterou nám dávají poznat, je to rozhodně fajn. Víš, při obědě si dej pozor na své způsoby stolování, některé holky jsou na špatné držení příboru, případně pokypaný stůl apod naprosto "alergické" a o mluvení s plnou pusou ani nepíšu... :-) Ono, když si to řekneš takhle, musím, je to pro tebe... když už ne stresující, tak nervozní budeš zřejmě už kvůli tomu závazku, přestože článek na mě působil optimisticky, lepší pro tebe bude to brát spíš jako výzvu - bud a nebo, plus počítat s tím, že tě holka pošle někam a nebude ji zajímat, že jsi se "právě rozhodl"... nechci strašit, ale Murphy, známe ve většině případů ;-) samozřejmě, pokud jsi osoba s menším sebevědomím není jednoduché odmítnutí snášet...a ještě jeden - postřeh, radu? Ber to jak chceš, ale když budeš dělat co tě baví, mít se rád takový, jaký jsi a nebudeš se zbytečně brzdit, pak z tebe bude ta jistota vyzařovat a na tu hodně holky letí, protože holka chce oporu... :-) snad ti to pomůže, hodně štěstí ;-)

7 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 2. dubna 2012 v 22:26 | Reagovat

[6]: Ou, popravdě, tady jsem to psal hodně optimisticky, jak píšeš, ale stejně myslim, že až si přisednu, v hlavě budu mít temno :D Dělám to hlavně v rámci zábavy, ne že bych přímo vyhledával takovéhle situace - že bych třeba o to víc jezdil busem, jestli tam bude sedět, to ne. Normálně budu dělat to co obvykle a když se vyskytně nějaká taková příležitost, prostě pujdu, zkusím, a uvidím. Nepředpokládám, že mi hned padne do náručí :D je vždy lepší myslet na to, že tě nějak utře, nebo si z tebe udělá srandu. O to větší je pak radost, když tomu tak nebude. A když to tak bude, aspoň se to dalo předpokládat :)
Nenapadlo mě, že by někdo mohl soudit držení příboru, ale je fakt, že já s s ním většinou docela při jídle hraju a držím ho všelijak :D
Prostě uvidíme, jak to půjde. Sám jsem zvědav :-D

8 John Lemon John Lemon | Web | 3. dubna 2012 v 15:14 | Reagovat

Kolikrát já už jsem si dal podobných předsevzetí! A stejně jsem pořád srab ;-).
Nicméně ti přeju hodně štěstí - evidentně ti na tom dost záleží, tak třeba se zadaří.

9 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 3. dubna 2012 v 15:19 | Reagovat

[8]: No záleží... Spíš se musim naučit nebát se. Ty bys to měl taky ještě zkusit ;)

10 bludickka bludickka | Web | 5. dubna 2012 v 18:26 | Reagovat

Asi bych byla hodně na rozpacích. Tedy spíš bývám v takových situacích. Takže nevím, jestli bych byla schopná se na ulici nějak víc seznámit (natož při jídle - to je vážně divný :) a často si říkám, že je to zas další opruzák co se mě bude snažit dostat do postele tak nejsem nejpříjemnější :) ale držím pěsti. mimochodem nějakej takovej manuál bych potřebovala na získání nových kamarádek :-)

11 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 5. dubna 2012 v 18:45 | Reagovat

[10]: Býváš v takových situacích? Že si někdo přisedne? Jak to probíhá? Mě by velice zajímalo, jak to prakticky vlastně vypadá. Ale jak píšeš, jsou tu i tací, co myslí jenom na jedno. Ti mají i vysoké sebevědomí a nebojí se přisednout a něco povídat. Těch se u tvého stolu vystřídá jistě víc než těch, kteří jsou jako já a stydí se vůbec si přisednout. A pak, když se odhodlaj, tak hold odcházejí se špatným pocitem, že jsi měla dojem, že to byl jen další z těch otravů. I to se stává...

12 John Lemon John Lemon | Web | 6. dubna 2012 v 9:52 | Reagovat

[9]: Se mnou je to složitý. Dá se říct, že už jsem všechno vzdal a nechávám náhodu, aby si dělala, co chce. Vím, že by to chtělo odvážnější přístup, ale koneckonců mám ještě dost času.
PS: pěkná velikonoční výzdoba, nejlepší je  to kuře vlevo 8-)

13 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 6. dubna 2012 v 10:25 | Reagovat

[12]: Než jsem začal psát ten článek, taky jsem to chtěl nechat náhodě. Pak jsem vyjel ven na kolo a když jsem doslova v každý zatáčce viděl ty párečky, docela mě to naštvalo :D Díky za PS :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-