Bitevní deník z roku 2011

11. června 2012 v 8:00 | gms |  Story
Loni jsem si psal do poznámek na fcb bitevní deník ze zkouškového období prvního ročníku. Bylo to zrovna touhle dobou, i když vlastně loni už touhle dobou bylo po všem. Rozhodoval jsem se, jestli deník uveřejnit postupně, ale to by ztratil smysl blogu publikačních pondělků. I kdyby mi hodně zvedl návštěvnost. Nicméně jsem došel k závěru, že bude lepší to uveřejnit celé najednou a jakožto historický dokument na to dnes přišla řada. Nuže, píše se 26. května a bitva právě začíná... no vlastně už začala...


Čtvrtek, 26. května, 2011
Bitva Ekonomikazakončena překvapivou porážkou nepřítele, bez větších ztrát ve vlastních řadách. Bitva Němčina suverénně ukončena opět naším vítězstvím. O neúspěchu bitvy Personalistika by se dalo polemizovat, byla-li chyba, zda selhalo naše taktické středisko odborného výcviku při opisování, neboť výsledky zjištěné ve vlastních řadách byly správné. Dalším faktorem mohl být nedostatek munice z předchozích bitev.... Nyní nás čeká týden přímo nabitý ničení nepřátel. Konec zprávy.

Pátek, 27. května, 2011
Dnes se nic zvláštního nestalo, četa ASTOR odjela pro novou dodávku munice a náhradní díly pro poškozené tanky a samohybná děla. Speciální tým TORAS odjel na víkend domů za svými rodinami. Jednotka rychlého jednání ROSTA si konečně mohla na místním paloučku opéct buřty. Velitel jednotky sestavil bitevní plán na příští týden, který bude postupně přes víkend vylepšovat. Místní informátor sehnal taktické informace o nepříteli Personalistika, se kterým nás čeká souboj ve čtvrtek, 2. června od 15:00. Konec zprávy.

Sobota, 28. května, 2011
Kohout místního plukovníka nás dneska nechal trochu prospat, takže jsme ušetřili zásoby od snídaně a přešli rovnou k obědu. Po odpolední siestě následovala, jako každý den, ranní rozcvička. Vojínu Mlmazovi se zaběhl pes Azor, tak jej šel hledat někam do lesa. K večeru dorazila první dodávka objednané munice, společně s bonusovým dárkem od dodavatele za věrnost - příruční bazukou. Seržant Heger ji nazval Amálka, podle její držitelky (na obrázku). Po večerním tréninku jsme se všichni sešli na válečnou poradu ohledně taktického rozmístění samohybných děl pro nejefektivnější využití jejich palebné síly proti Psychologii a Personalistice. Po pár hodinách jsme došli k závěru, že ráno je moudřejší večera. Konec zprávy.

Neděle, 29. května, 2011
Vyděšeni strašidelnými příběhy vojína Vomáčky jsme celou noc nemohli usnout. Nakonec se nám ale přeci jen povedlo zabrat a tak jsme do dnešního dne mohli nastoupit v plné síle. S várkou munice pro AK47 a MP5 dopoledne dorazily i sady nožů, lžic a vidliček. Konečně můžeme jíst příbory. Poslední incident zapíchnuté větvičky v krku se nesmí opakovat. Dnes jsme celý den sbírali síli na zítřejší boj proti Psychologii, který se uskuteční v 15:00. K večeru se konečně vrátil vojín Mlmaz, bohužel bez svého psa a celý vyčerpán klesl na lůžko naší ošetřovny a již se neprobral. Ošetřující lékař konstatoval vydatný spánek, ale zítra by již měl být opět v akci. Dnešní testy naší nové příruční bazuky dopadly úspěšně. Díky pár desítkám vykácených stromů si dnes můžeme dopřát velikého ohýnku, nad kterým si dopečeme zbytek našich zásob buřtů. Konec zprávy.

Pondělí, 30. května, 2011
Dnešním dnem jsme zahájili týdenní tažení proti několika nepřátelům, se kterými se tento týden střetneme. Hned za kopcem Mohamar nás čekala sice na první pohled početná, ale na druhý ne tak dobře vyzbrojená armáda Psychologie. Taktické časové rozložení bitevního plánu se jevilo jako nejvhodnější řešení, proto jsme vyčkávali na ten správný čas. Po necelých 3 hodinách bylo po všem. Ztráty byly na obou stranách, ovšem vítězství patří naší straně. Zítra nás čeká za nedalekým lesem bitva se Sociologií a Anglickým jazykem. Je nutné nasbírat trochu sil pro další útoky, proto je dnešní večerka určena již na 23:00 hodinu. Konec zprávy.

Úterý, 31. květen, 2011
Poslední květnový den a přední linie stále statečně odolávají nepřátelům Sociologie a Angličtiny. Komandér Hrubaš si zlomil ruku při používání naší Amálky, nicméně část armády Angličtiny úspěšně odpálil do věčných lovišť. Levé křídlo obsadilo Sociologii a nyní čeká na verdikt hlavního vůdce protější strany. To, co zbylo z Angličtiny, se dalo na zbabělý úprk před naším zbytkem dvoučlenné pěchoty, která za nimi neprodleně vyslala hlídku, aby je dostihla a včas zneškodnila, dokud neskončí zkouškové období. Nic tedy dnes nebylo ztraceno ani získáno, bilance naší armády je neutrální. Pomalu se blížíme k vojsku Matematiky, které nás posledně překvapilo jejich lstivostí a mazaností. Avšak ještě před samotnou Matematikou nás čeká předvoj Personalistiky, na kterou jsme nyní dobře připraveni. V kolektivu převažuje dobrá nálada a poté, co prapočík Hrbal přinesl další zásoby potravy pro další dny, nám konečně přestalo kručet v břiše. Konec zprávy.

Středa, 1. červen, 2011
Levé křídlo pod náporem odpovědi nepřítele bohužel nakonec podlehlo a přeživší nepřátelé se rozutekli. Zvědi z naší strany však neusnuli na vavřínech a sehnali detailní informace, kde se nepřátelé ukrývají. Bohužel, než k nim dorazíme, bude to trvat až do příštího úterý, kdy je čeká pomsta. Hlídka vyslaná za angličtinou se zatím nevrátila, doufáme, že alespoň jejich mise bude splněna. Na západní frontě zatím klid. Všichni se nyní koncentrují na zítřejší boj s Personalistikou. Již po třetí se znovu setkáme tváří v tvář, na život a na smrt. Ta lstivá Personální armáda má příliš vyspělou techniku a je možné, že i nějaké doposud pro nás neznámé zbraně. Pokusíme se na to jít nyní jinak, více taktičtěji, už jen z toho důvodu, že jsme při poslední bitvě získali plno zajímavých informací. Zvědi z úseku Matematiky se již vrátili a podali nám informace ohledně pátečního souboje, ve kterém nebude již tolik nepřátel na jejich straně, tudíž bitvu předpokládám za předem vyhranou. Konec zprávy.

Čtvrtek, 2. červen, 2011
Po neskutečně napínavém boji proti Personalistice, kdy nepřítel stále odolával, přestože byl zasypáván kulkami z našich pušek, stále vzdoroval a statečně bojoval do posledního muže. Do poslední chvíle nebylo jasné, či dokonce chvílemi bylo téměř jisté, že v tomto boji opět selžeme. Slečny Květa, Marta a Jolana se již chtěly vzdát svých životů, jelikož i jejich srdce nebylo schopno tuto zátěž snést. Naštěstí ale vše dopadlo dobře - uplatnily se zde informace získané z předchozích dnů našich statečných bitev a tak nakonec přeci jen nepřítel podlehl. Od nás si však jako jediný může odnést medaili za statečnost a chrabrost při sestavování vojska po celý uplynulý semestr. Zítra nás čeká předposlední souboj, souboj s Matematikou. Její poslední lest jí sice vyšla, ale na nás je stále krátká. Nové metody a praktiky vynalezeny v našem výzkumném ústavu pro tahákovou bezpečnost jsou připraveny k použití. Lest se tedy dá přelstít jedině lstí a kdo jiný umí být lstivější, než liška. Náš animaltomolog Hřebíček vše potvrzuje. Nyní nás čeká poslední noc před posledním soubojem tohoto týdne, tak už šli všichni na kutě. Konec zprávy.

Pátek, 3. červen, 2011
Bitva o zápočet z Matiky byla nakonec úspěšná, zjednodušená dočasnou absencí samotného velitele jejich jednotky a náhlým přesunem ze sektoru M116 do sektoru G615 (Kinosál). Počasí nám ten den přálo a zbytek dne se naše jednotka válela na místním paloučku, až seržant Banskij rozhodl, že se tento vítězný týden musí pořádně oslavit na jeho blízké rezidenci. Vydali jsme se tedy společně tam, kde už na nás čekala jeho milá žena s hromadou buřtů k opékání. Večer nám vyprávěla o veselém dětství svého synáčka a pak nás uložila ke sladkému spánku. Víkend je celý před námi... Konec zprávy.

Sobota, 4. červen, 2011
Na Banskiho rezidenci je veliký bazén a tak jsme nelenili a šli okusit jeho chladnou chlorovodu. Zatímco Amálka čistila zbraně společně s Banskiho ženou, která zároveň chystala oběd, rozdělil se náš tým na dvě družstva a hráli jsme vodní pólo. Výsledek byl nakonec nerozhodný, jelikož při posledím utkání nám míč odnesl poryv větru. Celý tým se musí odreagovat a nemyslet na následující dny, kdy po bitvách stráví většinu času sám. Odpoledne jsme vyrazili do místního zoo, kde Jarmila s Luckou krmili tuleně a Igor, společně s Hugem a Jiřinou dováděli na místních prolejzačkách. Andrej, Žaneta, Chrudoš a Šťáhlav si šli projít místní terárium hroznýšů, jelikož jejich záliba byla právě na téma plazi. Velitel Já se zatím spokojeně slunil na místní louce, která byla určena k odpočinku. Večer jsme se opět všichni sešli u ženy pana Banskiho, která nám opět připravila skvělou večeři, tentokrát v podobě pečených krůt (na obrázku). Konec zprávy.

Neděle, 5. červen, 2011
Je neděle a všichni si lebedíme na lehátkách u bazénu a chytáme bronz. Aneta s Luckou nám předvedly novou kolekci bikin podle poslední módy, kterou si včera zakoupili jako suvenýr v zoo. Osobně mám z toho smíšený pocit, jako kdybychom se pomalu vraceli ke zvířatům. Večer jsme se rozloučili s Banskiho ženou a vyrazili směr základna AH513, kde se v pondělí budeme chystat na další akci proti Sociologii, která nás čeká v úterý. Základna byla v pořádku, nebyly zde zjištěny žádné závady. Konec zprávy.

Pondělí, 6. červen, 2011
Oběd dneska nestál vůbec za nic. Zřejmě jsme si zvykli na pochutiny od Banskiho ženy, ale nyní jsme ve válce a musíme snést i nesnesitelné. Klid na duši a pokoj v míru. Tak nám dnes kázal místní farář a jeho sestry, které nám přišli popřát hodně úspěchů do naší závěrečné bitvy. Pluk praporčíka Ocáska byl z jeho sester nadšen, ale nejspíše to bylo tím, že nechápou rozdíl mezi sestrou a setrou. Po blahořečení jsme se sešli na předbitevní poradu, abychom se domluvili, co a jak. Nepřítele se nyní pokusíme obelstít naší starší zbraní MX-215. Bude-li třeba, vytasíme ze zálohy WC-2 a pokud ani to nevyjde, použijem manévr S.R.O. - super rychlé opsání. Ale to je až poslední krajní možnost, kterou se budeme snažit eliminovat předchozími zbraněmi. Pokud vše půjde hladce a nepřítel podlehne a daruje nám vítězný zápis, bitvy budou úspěšně dobojovány. Pak zbývá jen čekat na verdikt Angličtiny a Uživatelského softwaru. Snad hlídka vyslaná za nimi někde neztratila stopu. Nyní je již pozdě a spánek je důležitým faktorem pro zítřejší akci s názvem Socka 11, počínající v 10:50. Konec zprávy.

Úterý, 7. červen, 2011
Jelikož jsme hned po vítězném tažení proti Sociologii šli oslavovat, nebyl čas napsat pravidelný zápis tentýž den. Jak už jsem již zmínil, vítězná bitva nad Sociologií byla úspěšná. Navíc se k nám přidala hlídka vyslaná za Angličtinou s potvrzením o vítězství. Nyní tedy čekáme už jen na verdikt Uživatelského softwaru, jakožto posledního nepřítele. Oslava byla velice bujará a nyní nás čeká pravidelný každoroční poválečný úklid. Konec zprávy.

Středa, 8. červen, 2011
Válka je u konce. Zvědové z Uživatelského softwaru se vrátili rovnou se známkou v indexu. Velitelský stan byl kompletně vyčištěn a uklizen. Konec bitev, inkoustobití z propisovaček, konec obětí a konec strachu. Nastupuje nová éra pohody, klidu a relaxu. Všichni účastníci se rozešli ke svým rodinám, zbraně byly zapečetěny, uzamknuty a odeslány do centrálního střediska pro rozvoj znalostí. Tajné dokumenty z výzvědných sektorů, jako byly AR/115 nebo KP/311 byly zlikvidovány a nenávratně odstraněny, stejně tak důkazní materiály a další možné prvky pro případné podezření ze stran nepřátel. Tajné informace ze sektoru R/214 byly uloženy do plastové krabice uložené v dřevěné truhlici na petlici, která je zalita betonem v ocelovém trezoru, který je hermeticky uzavřen a umístěn na bezpečné místo, které bylo vybráno mnou tak, že o místě nikdo jiný neví a ani se nedozví. Tímto se tedy loučím s dalším vítězným obdobím války na B1h, letním semestru a veřím, že další úspěšná tažení budou následovat. Konec zprávy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 John Lemon John Lemon | Web | 11. června 2012 v 9:23 | Reagovat

:-D pobavil jsem se. Vtipná forma :-)

2 metztli metztli | Web | 11. června 2012 v 10:08 | Reagovat

moooc pěkné :) fakt jsem se nasmála :)

3 m. m. | Web | 11. června 2012 v 11:35 | Reagovat

Parádní čtení :D

4 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 11. června 2012 v 12:42 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Díky :) Hlavně že bitva byla úspěšná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-