Smrt nikdy nespí

18. června 2012 v 8:00 | gms |  Story
Simča byla super holka. Chodili jsme spolu už od střední školy a protože jsme byli oba zaláskovaní nejen do sebe, ale i do cyklistiky, podnikali jsme často výlety na kolech. Jezdili po stezkách kolem našeho města, občas zajeli na prosluněný palouček, kde bylo nádherné ticho a kde byl slyšet jen zpěv ptáků a my se tam k sobě tulili sedíc na trávě a byli šťastni. Tam jsme se také vyfotili a vytvořili společnou fotku na Facebook, každý se vzkazem "Navždy spolu". Byly to nejkrásnější chvíle našeho vztahu. Nebo jsme třeba leželi v trávě, pozorovali letadla a z prapodivných mraků si utvářeli obrazy postav a zvířat, které nám je připomínali.

Simona a já jsme tehdy ještě nebyli plnoletí a tak jsme na našich cyklovýletech ze zákona museli vždy mít na hlavách ochranné přilby. Bylo to nesmírně nepohodlné a při spocení nás to všude škrábalo. Nicméně vždy hrozilo riziko, že nás po cestě odchytí policie a bude nás pokutovat.
Největší vtip je v tom, že jsme spolu za celou dobu měli jenom jednu nehodu, která ani nestála za řeč. Bylo to jenom z naší blbosti, kdy jsme se chytli za ruce a jeli do zatáčky... Prostě hloupost, a odneslo to jenom pár odřenin, nic víc. Popravdě, ani ta helma v tu chvíli nebyla potřeba, jelikož jsme oba skončili spíš než na ní právě na kolenou.
Bylo nám právě devatenáct, když jsme oba končili maturitu a uvědomili si, že už vlastně helmy ze zákona namusíme mít. Tehdy jsme z toho byli fakt odvázaní, hlavně teda Simča. Abych pravdu řekl, já si na tu helmu už tak nějak zvykl. I jí jsem se to pokoušel rozmlouvat, ať si jí pořád bere, ale ona ne, že prý jí to zničí účes. Snažil jsem se jí vysvětlit, že by bylo přece jenom bezpečnější jí mít i když to zákon nepodmiňuje. Snažil jsem se jí vysvětlit, že se mi líbí i s těmi vytlačenými proužky ve vlasech, když si helmu sundavá. Ale ne, prostě už se jí to tak nelíbilo.
Řeknu vám, tehdy jsem se o ní hrozně bál, když jsme někam společně jeli. Ale i když někam jela sama. Hodinu co hodinu, každou minutu, každou sekundu jsem měl na očích svícící displej, abych nepromeškal ten okamžik, kdy mi napíše, že dojela v pořádku a k tomu toho "láskovacího" smajlíka :-* . S prsou mi vždy spadla skála, když SMS konečně dorazila. Děkoval jsem Bohu, že je v pořádku a že se zase brzy uvidíme. Takhle to šlo nějakou dobu.
Jednou jsme si vyjeli opět na náš palouček a jelikož bylo ten den opravdu horko, cestou tam jsme se stavili u místního baru a dali si osvěžující Coca-colu a probrali pár zajímavých lidí okolo a pak pokračovali.
Byla to právě poslední zatáčka v místě, kde projíždělo jedno auto za uherskej rok. Simča se za mnou s úsměvem otočila, aby zjistila, jestli jí stíhám, jak to dělávala vždy než vjela do zatáčky.
Vtom se to ale stalo. Najednou se vyřítilo auto, mladej kluk s holkou. Asi jí předváděl koně pod kapotou, tak na to dupnul a driftoval zatáčkou. Jasně že jsme slyšeli, že se blíží nějaké auto, proto jsme také byli při kraji silnice a čekali ho. Čekali, ale ne přímo proti nám.
Když řidič viděl Simonu před sebou, lekl se a strhnul řízení prudce na druhou stranu. Ale bylo už pozdě. Náraz byl tak prudký, že přeletěla přes řidítka a hlavou proletěla čelním sklem auta, které se pak se skřípotem plechů zabořilo do příkopu.
Nastalo ticho. Byla slyšet jen pára z chladiče vyhaslého motoru. Stál jsem jako přikovaný, s prsty ztuhlými na brzdách. Jako otupený šokujícím zážitkem, který se právě udál. Nevěděl jsem, co dělat. Do očí se mi hrnuly slzy, když jsem položil kolo a pomalu šel k autu.
Všude byla krev a rozbité sklo. Bylo to jako v těch nechutných filmech, ze kterých se vám chce zvracet. Nevydržel jsem to. Bylo toho moc. Ten pohled byl tak smutný a nechutný zároveň, že jsem přímo před sebe hodil šavli a padl na kolena. V tu chvíli jsem chtěl také umřít. Každá další sekunda trvala hodinu a čas jakoby se dočista zastavil.
Pomalu sahám do kapsy pro telefon a vytáčím 1-1-2. Ruce se mi klepou, musím mobil držet v obou, aby mi nevypadl.
"Tísňová linka, jak vám mohu pomoci?" Vůbec jsem nebyl schopen slova. Nemohl jsem ani mluvit. "Haló? Je tam někdo?" naléhal hlas z telefonu.
Konečně jsem se přemohl. "Nehoda. Stala se nehoda. Simona je... To auto... Ona je... Moje holka..." Do očí se mi vedraly veště větší a slanější slzy a já lapal po dechu. Pak si ještě vzpomínám, že jsem nahlásil místo a pak už nic. Temno. Probudil jsem se až když už byli na místě záchranáří. Policie, hasiči a samotřejmě i sanitka. A pohřební vůz.
"Probírá se! Pojďte sem!" Ozývají se nějaké hlasy přímo u mé hlavy. "Jste v pořádku? Co se stalo?" najednou se na mne valila sousta otázek a já byl schopen říct jen "Prosím, zachraňte ji."
Pak mě odvezli do nemocnice na nějaké vyšetření, dali mi prášky na spaní a já usnul. Nic se mi nezdálo. Myšlenky černé jako temná noc, tiché jak zapadlé ulice velkoměsta.
Po probuzení na lůžku mi bylo řečeno, že to nikdo nepřežil. Všichni čtyři byli mrtví. Čtyři? Vždyť v tom autě byli jen dva, nebo ne? Bohužel, v autě nebyl jen jeden páreček, ale na zadním sedadle seděla ještě jedna slečna. Stejně mladá jako ti dva. Osmnáct let.
Jsem na dně. Jediný ze všech účastníků jsem přežil sice bez jediného škrábance na těle, ale mé srdce a duše byly rozervány na milion kousíčků. Během sekundy jsem ztratil vše. Smysl života už neexistoval. Život se pro mne zastavil. Já jí miloval. Byli jsme jedno tělo a jedna duše. Nyní je pryč. Už se nevrátí.
Po několika týdnech od nehody vyšlo najevo, že nikdo z cestujících v autě nebyl připoután. Teoreticky je ale v té rychlosti pásy mohli zachránit. Simona, přestože proletěla předním sklem, by to také přežila, kdyby měla přilbu.
Nechci tady nikoho poučovat, chci jen, abyste věděli, že smrt nikdy nespí. A i přesto, že zákon vám nepodmiňuje mít helmu, vždy si ji berte, i když bude to největší vedro všech veder. Protože život za to rozhodně stojí.
Nejraději bych umřel místo ní než žít s pocitem, že jsem jí nedonutil vzít si helmu.
Uběhlo od toho sice už rok, ale stále se cítím prázdný. V očích mám slzy, když pokládám květiny k dřevěnému křížku s jejím jménem. V noci se budím, protože stále před sebou vidím ten její úsměv a následný náraz. Mnozí si třeba řeknou: "Chlap, ten něco musí snést." ale ti kdo to říkají, ani v nejmenším netuší, co to pro mne znamená. Já ji miloval a ztratil přímo před svýma očima. Tehdy to bylo naposled, co jsme si dali společně Colu, co se za mnou ohlídla a usmála. Tehdy to bylo naposled.

FIlip se z toho šoku nikdy nedostal. Pravidelně chodil k psychiatrovi, který se mu snažil ve všem pomoct, pomáhat mu se s tím smířit. Ale nebylo to platné. Měl hroznou práci, příšerně placenou, téměř žádné kamarády, se světem nekomunikoval. Úplně se odpojil od reality.
Když uběhlo pět let od té nehody, skočil ze svého bytu v sedmém patře panelového domu, s fotografií v ruce se vzkazem "Navždy spolu".
Příběh je smyšlený, jakákoliv podobnost s kýmkoliv je čistě náhodná.
--------------------------------------------------------------------------------
Zaujal vás tento příběh? Další příběhy pro "slzu v oku" jsou zde:
Ruka osudu - Příběh o dívce na okením rámu
Příběh duše - Smutný životní příběh jednoho děvčete
Falešná naděje - Životní příběh jednoho chlapce
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 maglaiz maglaiz | Web | 18. června 2012 v 9:33 | Reagovat

Mohla bych o něco poprosit? Když chceš užívat přechodníků, tak, prosím, správně. Děkuji.

Jinak příběh byl zajímavý a poučný. A ano, líbil se mi.

Ještě mi vadilo přepnutí do přítomného času, trochu mne to vykolejilo, ale dá se to přežít :-)

2 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 18. června 2012 v 12:21 | Reagovat

Achjo, že já cíťa začnu něco takového číst :'( je to pěkně napsané, to ale jo

3 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 18. června 2012 v 13:25 | Reagovat

[1]:Díky za upozornění :) Pokusím se příště o zlepšení :)
[2]:Je to hodně citově založené a nepopírám, že ani při psaní jedno oko nezůstalo suché...

4 Čivava Čivava | Web | 18. června 2012 v 14:32 | Reagovat

Pěkně napsané :) ... celou dobu jsem myslel, že je to pravdivý příběh, který se ti stal :-D

5 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 18. června 2012 v 14:50 | Reagovat

[4]: :-D Díky :) Ale stát se to bohužel může...

6 Ivet Ivet | Web | 18. června 2012 v 17:35 | Reagovat

Jene ty si necháváš tvé krásné povídky ověřovat odbornou korekturou? Nu kritika na český jazyk je asi oprávněná, ale copak ty se účasníš nějaké pravopisné soutěže?
Mně se ale tvůj blog moc líbí takový jaký je s takovými přechodníky jaké používáš a ten přítomný čas mi naopak sedl! :-) Takže, toť jen můj názor, piš takhle hezky dál, moc pěkný i když smutný příběh! :-(

7 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 18. června 2012 v 18:16 | Reagovat

[6]:Děkuju, určitě budou další povídky, až mě nějaké zase napadnou :)
Ivet, nenechávám si to nikým ověřovat :) Když má někdo chuť, ať to klidně zkorekturuje, to není moje věc. Ani žádných takových spisovatelských souteží se neúčastním, protože neumím psát "podle zadání". Vždycky mě něco napdne, třeba když jedu na kole (jako tato povídka), nebo když ležim v posteli... prostě to přijde a pak to sem napíšu :)
Popravdě nevím, proč nejraději (nebo spíš nejčastěji) píšu takhle smutně, ale určitě to není tím, že bych byl i v životě smutný :) Třeba to tím nějak kompenzuju :)

8 Ivet Ivet | Web | 18. června 2012 v 19:39 | Reagovat

Tak šup na kolo! :-D
Povídky nejsou smutné, jsou tvé a jsou originální! Díky za ně! :-)

9 Dalliance Dalliance | Web | 20. června 2012 v 16:19 | Reagovat

zajímavý :D .. asi bych si to tak nebrala, ale moje mamka učí na škole, kde mají holku, které se stalo něco podobného .. jeli s bráchou na kole a přímo před jejíma očima ho smetlo auto ..

10 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 20. června 2012 v 20:12 | Reagovat

[8]: Nápady nemám jenom na kole :) Ale faktem je, že si při projížďce vyvětrám hlavu :D
[9]:Jasně, stát se to může každému...

11 Satine Satine | Web | 1. července 2012 v 9:08 | Reagovat

Páni, myslela jsem, že se to skutečně stalo, podle toho, jak je to krásně a procítěně napsané. Klobouk dolů, až budu mít víc času, tak se určitě vrhnu na další příběhy. :)

12 MichaellFleda MichaellFleda | E-mail | Web | 21. června 2017 v 5:26 | Reagovat

<a href=http://zarabotok--doma.ru>Заработок дома</a>

Перейти на сайт   http://zarabotok--doma.ru

13 Jerrytup Jerrytup | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 9:18 | Reagovat

pharmacy technician jobs in miami  <a href=http://qsymia.guildomatic.com>buy qsymia online australia</a>  dove internal medicine indian trail nc

14 Colingok Colingok | E-mail | Web | 16. října 2017 v 17:59 | Reagovat

cough medicine safe for breastfeeding  <a href=http://www.jefaismonsite.fr/stilnox>http://www.jefaismonsite.fr/stilnox</a>  wayfarer frames for prescription glasses

15 Russellbew Russellbew | E-mail | Web | 23. února 2018 v 17:21 | Reagovat

blue cross blue shield of georgia doctors  http://love1d.com/top/?p=170  applying to pharmacy school

16 Bernardwep Bernardwep | E-mail | Web | 14. března 2018 v 20:27 | Reagovat

buy prescription glasses online  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  what is personalized medicine

17 Robertcax Robertcax | E-mail | Web | 16. března 2018 v 17:54 | Reagovat

types of doctor degrees  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  best price generic viagra

18 Robertcax Robertcax | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:41 | Reagovat

west seattle natural medicine  <a href=http://blogscat.com/a/tramadol/>blogscat.com/a/tramadol/</a>  apria healthcare customer service

19 Robertcax Robertcax | E-mail | Web | 18. března 2018 v 14:44 | Reagovat

prescription science diet coupons  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  best selling android tablet

20 Robertcax Robertcax | E-mail | Web | 19. března 2018 v 10:11 | Reagovat

ne health and human services  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  international travel health insurance

21 Robertcax Robertcax | E-mail | Web | 20. března 2018 v 12:53 | Reagovat

sc state health plan  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  new federal drug laws

22 Elliottdub Elliottdub | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 11:35 | Reagovat

buy viagra with paypal  http://adipex.uniterre.com/  good deals on tablets

23 Elliottdub Elliottdub | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 15:35 | Reagovat

vizio 8 tablet with wifi  http://www.bricksite.com/contrave  over the counter medicine for ulcers in stomach

24 Elliottdub Elliottdub | E-mail | Web | 7. května 2018 v 21:42 | Reagovat

wacom intuos5 touch large pen tablet pth850  http://modafinil.clubeo.com/  florida healthcare license search

25 StephenRaicK StephenRaicK | E-mail | 8. září 2018 v 7:55 | Reagovat

google apps for tablets  http://www.bloghotel.org/stilnox  2014 affordable healthcare act

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-