Prometheus (2012)

16. července 2012 v 8:00 | gms |  Filmátor
Popravdě, na to, že je to na csfd vedené jako horor, teda nic moc. Co se ale samotného zpracování týče, nadchlo mne to. Musím říct, že Ridley Scott to zmáknul perfektně. Divák příběhem pěkně proplouvá jako vesmírná loď a užívá si povedených 3D scén. Trochu mne zarazilo, že ve filmu oslovovali androida jako "robot". Na dnešní dobu mi to přijde poněkud "prehistorické" zaměňovat androida s robotem. No nicméně nevím jak ostatní, ale v jednom záběru jsem si všiml pozadí, na kterém nádherně vystupovala vlajka České republiky.

Tedy, ne že by na vesmírné lodi byla přímo vlajka, ale interiér, ve kterém zrovna scéna probíhala, měl barvy naší vlajky a jakmile došlo na přímé zobrazení jednoho herce, jak něco říká, byla vidět pouze ta část s barvami a dokonce i přesným umístěním, jako je na naší vlajce. Osobně se domnívám, že ro má něco společného s oslovováním "Robot", které má na svědomí Karel Čapek. Žeby podprahová reklama na ČR?
Ale přistupme opět k hlavnímu obsahu, o čem film vlastně je. Uvádím oficiální text distributora:

Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí. Oba však mají poněkud rozdílnou motivaci, proč se expedice účastní. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy.

Suma sumárum film mohu doporučit pro nadšence sci-fi, vesmírných lodí a filmů typu Vetřelec, se kterým mimochodem film krapet koresponduje. Určitě ten, kdo se chce bát a je již trochu hororů znalý, se moc bát nebude. Jisté nechuťárny a jedna lekačka ve filmu je, ale to je tak vše.

Jo a ještě dodatek... Kdo film již viděl, napište mi prosím do komentářů, jestli jste pochopili, že Charlize Theron byla androidka, nebo ne, protože mě pořád přišlo, že byla. Hlavně kvůli tomu, jak se chovala a pohybovala. Na druhou stranu byla ale zase ve spánku, jako ostatní lidští členové posádky a s kapitánem šli do její kabiny po debatě o sexu... Ale tak či onak, fakt jí to tam seklo...

Mé hodnocení:


Parametry filmu:
Akce:
Napětí:
Strach:
Humor:
Romantika:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Upoutávka:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragell Dragell | Web | 16. července 2012 v 10:00 | Reagovat

Nevím, zda jsi pochopil, ale film vlastně uváděl děj před vetřelcem, takže nejen "krapet".
Vlajky jsem si nevšimla a nad ženským androidem nepřemýšlela.
Užívala jsem si toho jediného, co tam šlo a to obrazu. Děj naprosto ztroskotal, na konci zkazili, co mohli. Oproti atmosféře plné napětí z vetřelce se tady dá nalézt tak leda pšouk.
Nepochopila jsem vysoké hodnocení na ČSFD, nerozumím i tvému, ale každý jsme to vnímali jinak :) Mě upřímě film zklamal, čekala jsem daleko víc.

2 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 16. července 2012 v 10:23 | Reagovat

Já byl filmem zklamán, čekal jsem od toho víc. Jinak si myslím, že androidka nebyla. :-)

3 agrrr agrrr | Web | 16. července 2012 v 13:13 | Reagovat

Bylo to nakouslý a taky jsem nad tím uvažovala, jestli je nebo není androitka. Myslím že to úmyslně bylo obojaké, aby divák nad tím dumal. Děj hodně koresponduje s vetřeleckou fan scénou která k nám ani pořádně nedorazila. Myslím tím knihy, komiksy a tak. Hojně a hodně jsou použity obrazy od H.R. Gigera. jakého si tatínka alienů. Stejně, v jeho obrazech má ještě zuby a nevystřelovací tlamu (obrazy ze 78 roku) , což bylo i na konci částečně použito. Myslím, že aby člověk opravdu ocenil ten film, musí mít povědomí i o téhle stránce. Pak mu to teprve docvakne.
Popravdě i já jsem čekala trochu víc "vetřelovství" Když už to má předcházet. Ale zároveň mám pocit že si tak filmaři nechali otevřená vrátka pro další filmy. Já za sebe musím říct, že se mi to moc líbilo.
Každopádně nedávám na recenze, protože pokud recenzent je schopen napsat, že nechápe proč androidovi/robotovi tekla z úst bílá kapalina, není to řádný recenzent...

4 agrrr agrrr | Web | 16. července 2012 v 13:14 | Reagovat

[3]: jinak pokud si Gigera vygůgliš, zjistíš že celé ty scenérie, loď i "tvůrci" jsou přesně zkopírovaní z jeho obrazů... prostě lahůdka ;-)

5 Zprávař gms Zprávař gms | Web | 16. července 2012 v 13:38 | Reagovat

[1]: a [2]:Díky za názor :)
[3]: a [4]:Vygůglil jsem si H.R. Gigera a fakt že jo ;) Také doufám, že bude další díl - třeba jak dorazili na tu jejich planetu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-