Užitečné programy

28. ledna 2013 v 8:00 | gms |  Informátor
Chtěl bych vám představit několik užitečných prográmků, které osobně používám a jsem s nimi naprosto spokojen. Jsem si vědom toho, že ne všechny jsou v aktuální verzi, že mohou existovat lepší, ale pro mne jsou tyto zkrátka nejpohodlnější. Také je mi jasné, že ne všechny programy jsou free, ale kdo by to v dnešní době řešil... Nebudu ani dávat odkazy ke stažení, googlit umí snad každý...

nebo je tu ještě uložto že...

1) Format Factory
Nejdůležitější věc, kterou umí a kvůli čemu ho mám je, že umí převést spoustu formátů videí, hudby a obrázků.
Kvůli čemu si ho chválím je, že umí převádět videa z naší kamery do avi souborů. Pak jej také využívám na převádění filmů z avi do 3gp, abych se mohl dívat na filmy z mobilu.

2) UnFreez animator

Nejjednodušší prográmek, který používám pro vytváření .gif animovaných obrázků. Jednoduše si vytvoříte, třeba v malování, sadu obrázků, které následně do tohoto prográmku jenom přetáhnete, nastavíte rychlost a kliknete na "vytvořit". Je to až stupidně jednoduché, ale nesmírně užitečné. Vytvořil jsem jím například spodní rotující pruh na tomto blogu.

3) IfranView
Nejjednodušší prohlížeč obrázků. Je přehledný, má mnoho zajímavých efektových funkcí, a navíc umí ukládat obrázky do jiných kvalit, například jpg. Tedy osobně jej používám například když vytvořím png obrázek, který má veliký rozměr a obsah, uložím jej přes tento program do jpg. Kvalita je sice horší, ale přesto není špatná.
Prohlížení obrázků v souboru je jednoduché, přehledné, ovládání je až stupidně amatérské - R pro rotaci, S pro uložení, šipky doleva a doprava pro přechod na předchozí a další obrázek. Dvojklikem přímo na obrázek se spustí ve fullscreenu. Klávesou esc se vrátí zpět, popřípadě opakovaným stiskem zavře celé prohlížení. Vhodné pro prohlížení jistých obrázků a potřebě okamžitého ukončení...

4) KMPlayer
Program pro přehrávání filmů. Přehraje cokoliv. I poškozený nebo nedostahovaný soubor. Tedy tak, že je obraz a zvuk samozřejmě poškozen a nečitelný/neslyšitelný, ale přehraje ho přesně tak, jak je.
Má mnoho zajímavých efektových funkcí, ekvalizér, nastavení. Pro přehrání filmu stačí stisk jednoho tlačítka, výběr filmu, a už se přehrává. Jednoduše, rychle, přehledně.

5) Pandora Recovery
Tohoto prográmku si cením nejvíc ze všech. Dokáže na flashce najít smazané soubory. Občas se mi stane, že si na flashce smažu nějaké obrázky a pak je potřebuji zpět. Tento program to umí a jsem za něj vděčný. Samozřejmě nenajde vždy 100% vše, ale zase že by nenašel nic, to se stává výjimečně.

6) Glary Utilities

Program pro správu počítače. Defragmentace, čištění disku, oprava a čištění registrů, hledání duplikovaných souborů, oprava zástupců, správce souštění (co všechno se vám spouští po startu počítače), detailní správce procesů, správce odinstalátorů.
Pro spíše nezkušené doporučuji pravidelnou "klikovou údržbu", jelikož i o sotrwarové součásti je potřeba pečovat. Je to jako běžný hygiena...

7) Audacity
Program pro editaci hudby nejen ve formátu MP3. Jednoduše si pomocí grafického zobrazení hudby upravuji, odstraňuji šumy z nahrávek, stříhám a ladím.

8) AdBlock
Nevím jak v ostatních prohlížečích, ale Google chrom a Mozilla mají jednu velice šikovnou vychytávku. Můžete si do něj stáhnout modul s názvem AdBlock, díky kterému už na webových stránkách nebudete vidět reklamy. Já to osobně používám velice rád a nejen kvůli otravným reklamám na všech stránkách blog.cz. Jednoduše řečeno - šikovná věcička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 28. ledna 2013 v 8:37 | Reagovat

Format factory jsem používala, ale potom jsem přešla na atube catcher. Má tam šílené množství formátů, stahuje z youtube, ze stream, převádí.
KM player jsem taky měla, ale neustále padal a ačkoli VLC nepřehraje nedostahovaný soubor, což je škoda, vyhovuje mi víc.

ALe bez adblocku ani ránu. Kdybych ho neměla nainstalovaný a přesně nastavený, tak se mi jenom ten pokurvenej blog načítá hodinu.

2 crazyWolf crazyWolf | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 10:48 | Reagovat

[1]: Tak s tím, že VLC nepřehraje poškozený, či nedostahovaný soubor musím nesouhlasit. Nevím, jakou máš verzi, já osobně 2.0.3, ale v klidu mi to přehraje jak poškozený, tak nedostahovaný soubor.

Jinak také používám spíše aTube Catcher. :)

A ten Glary Utilities vypadá zajímavě, asi ho v nejbližší době vyzkouším...

3 Aailyyn Aailyyn | Web | 28. ledna 2013 v 13:50 | Reagovat

Opera má "blokování obsahu" či jak se ta funkce správně jmenuje, přímo integrované. Před pár lety jsem se kvůli ní vzdala používání Firefoxu, právě proto, že to mělo milion podobných užitečných fíčurek. :-) Jsem líná cokoli stahovat. (Od té doby taky nemám, krom vyhledávače, ráda jakékoli služby od googlu, protože mi to pokaždé oznamuje, že nepoužívám plně podporovaný prohlížeč. Pche. :-) )

4 Corelaine Corelaine | Web | 6. února 2013 v 1:27 | Reagovat

Zajímavé volby. Používám něco obdobného.

Tak například jsem 100% spokojená s PC TuneUp Utilities (čištění aj., včetně recovery schopností), místo gif animatoru stačí Adobe Photoshop, místo KMPlayeru mi vyhovuje BS.Player a AdBlock mám přímo v opeře, jak už psala Aailyyn↑.

Jinak doporučuju pro studenty či lidi, co rádi poslouchají mluvené slovo program Balabolka s integrací českého hlasu Eliška. Přečte to jakýkoliv text z wordu, pdf aj. a dá se to i poslouchat. Pro mě je to téměř program roku. Výborně se s tím učí. :-D

5 Laman Laman | 6. února 2013 v 12:36 | Reagovat

moje volby:

jako přehrávač VLC nebo (pro ty, co chtějí to nejlepší) MPC

na údržbu počítače CCleaner

k AdBlocku ještě Ghostery

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-