Zdrojový kód (2011)

18. února 2013 v 8:00 | gms |  Filmátor
Po přečtení popisu filmu jsem si řikal, že to bude zase nějaký stereotypní scifi film s nádechem mysterérie. Ovšem až do té doby, než jsem jej viděl. Je to jeden z mála, ale opravdu mála filmů, který mne vtáhl do děje hned v úvodu. Díky znamenitému nápadu, scénáři a dokonalému propojení jednotlivých událostí je z toho opravdu skvělá podívaná, na kterou já osobně dlouho nezapomenu. Konec mi sice přišel už moc přehnaný, ale jinak skvělá podívaná. Film mohu jedině doporučit všem fandům sci-fi a mystery.


Oficiální text distributora:
Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se stihne z nastalé situace vzpamatovat, je vlak rozmetán silným výbuchem. V zápětí se Colter se objeví v podivném bunkru izolovaném od okolního světa. Přes obrazovku k němu mluví důstojnice Goodwin (Vera Farminga) a požaduje informace o všem, co právě viděl. Kapitán Colter Stevens se stal součástí náročné mise, jejímž cílem je odhalení útočníka, který má na svědomí výbuch vlaku, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Atentátník plánuje mnohem větší výbuch přímo v srdci Chicaga a jeho dopadením tak může Colter zachránit tisíce životů. Tato vládní mise je založena na experimentu nazvaném Zdrojový kód, který Colterovi umožňuje na chvíli existovat v paralelní realitě - v těle Seana v chicagském příměstském vlaku. Seanovu identitu může využívat pouze osm minut, má tedy právě osm minut na odhalení bombového útočníka. Zdrojový kód zvládá poslat Coltera do stejného časového úseku vícekrát. Získává tak více času, ale situace se mu může snadno vymknout z rukou…

Mé hodnocení:


Parametry filmu:
Akce:
Napětí:
Strach:
Humor:
Brutalita:
Romantika:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laman Laman | 18. února 2013 v 12:30 | Reagovat

nebylo to špatné, ale ani mě to nerozsekalo. je to tak rok, co jsem ho viděl, tak už mi vybledly detaily. ale často mívám u filmů pocit, že se děje něco podivného, čekám, jak se to rozuzlí, a pak buď vidím, že je to pecka, nebo že mě to vlastně zklamalo. a zdrojový kód byl ten druhý případ.

mezi filmy s mou oblíbenou tématikou cestování časem a jiných lehkých sci-fi průměr až podprůměr

2 crazyWolf crazyWolf | E-mail | Web | 18. února 2013 v 21:23 | Reagovat

Mě osobně se tento film zalíbil už v traileru. Proto mě ani nepřekvapilo, že byl skvělý i celý film ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-