Zkouškové podruhé...

27. května 2013 v 8:00 | gms |  Z osobního života
Týden utekl jako voda a je tu další, sice trochu oddechovější (z hlediska počtu zkoušek), nicméně studijně nejnáročnější týden.
Nejprve bych rád zrekapituloval poslední týden, který se mi jakž takž vydařil.

Všechno to začalo v úterý, zkouškou z ekonomiky. Přesněji, z první části ekonomiky. Ještě přesněji - z toho, co jsme tento semestr probrali. Pravda, nebylo toho moc, takže jsem si v pondělí látku připravil pěkně na kus papírku, zmenšil na polovinu A4, strčil do kapsy a vyrazil ven na kolo. Bylo krásně a já se zastavil po cestě na odpočívadle u nás v Bezručáku, vytáhl papírek a začal se učit. Šlo to celkem dobře, a za hoďku a půl jsme měl základ naučený. Teď si to hlavně zapamatovat. Protože už mi začínala být trošku zima, nasedl jsem na kolo a vyrazil dál, na Kameničku do mého oblíbeného kopce. Protože jsem se jako obvykle nudil a hudba ve skuchátkách nebyla zrovna nějaký odvar, začal jsem si do rytmu nahlas opakovat právě naučenou látku... Chlap, co mě předjížděl si asi musel myslet bůhví co... Ale což, jen jsem se pousmál a vesele pokračoval ve stoupání.
To, co jsem se ten den naučil, mi bohatě ke zkoušce stačilo a dal mi za dva, takže spokojenost. Horší je, že to byla pouze první část zkoušky. Druhá část bude z otázek k absolutoriu a to bude trošičku náročnější na naučení. Kdyby to někoho zajímalo, na dvě části máme zkoušku proto, že máme na tento předmět dva učitele a každý chce mít vlastní známku u sebe.


Další den následovala němčina. Měli jsme se naučit vyprávět o své absolventské práci a o praxi, kterou jsme absolvovali minulý semestr. Krásně jsem si na papír napsal text, abych na nic nezapomněl, pěkně ve větách a v souvislosti. Kdo mě zná, tak ví, že výsledek byl úplně opačný. Drmolil jsem jedno přes druhé, přeskakoval, a zuby nehty se snažil držet nějaké vypravovací linie. Ve výsledku jsem řekl asi desetinu toho, co jsem měl na papírku připraveno, a zbytek jsem záhadným způsobem vymyslel z hlavy, protože mne nenapadlo, co jsem si na ten zatracený papír napsal, abych řekl. Nebudu to dál nějak rozvádět, dala mi za jedna, protože se jí líbilo, že jsem se díky ní naučil správně používat minulý čas a trochu i tu ostatní gramatiku. Ale to opravdu jen trochu... Navíc pár nově naučených zajímavých slovíček také nebylo na školu.

Další den následovaly hned dvě zkoušky. Přesněji řečeno - jeden test a jedna zkouška. Test byl z právní praxe, jak jsem psal v minulém článku, kde jsem se zmnoval, že by měl být na ABCD. Nebyl. No a tak se stalo, že mi to o 2 body uteklo... Minimum pro splnění bylo 20 bodů, já měl 18. To člověka dokáže naštvat... Takže příště, tedy zase ve čtvrtek. Prá to bude podobný test, ale jenom s 10 otázkami, tak snad budou alespoň nějaké stejné. Už jsem na ně připraven... Musím ještě zmínit zajímavé bodování jednotlivých otázek. Zaujalo mne, že za vyjmenování 4 věcí dával někde 3 body a jinde za vyjmenování 3 věcí dával body dva. Zajímavý systém...
Zkouška z psychologie proběhla až podezřele v pohodě. Měl jsem otázku "Paměť" no a jelikož se o toto téma aktivně zajímám, a učitel to moc dobře věděl, bylo mu jasné, že bych mu o tom mohl povídat půlden. Tak mě po deseti minutách zastavil, dal mi za jedna a šel jsem domu. Byl jsem spokojen.

No a pak přišel pátek, den zúčtování s teorií řízení. Nebudu lhát, že jsem se na to tvrdě učil. Prostě nebyl čas. Díval jsem se na právní praxi, němčinu, ekonomiku (byť na kole), a ještě psychologii - zkouška byla z otázek k absolutoriu. A bohužel, na tento nejdůležitější předmět už nezbylo tolik času.
Jsem hlupák, že jsem se nechal nachytat, když mi dal to samé jako posledně a já opět nevěděl. Styděl jsem se a bylo mi to trapný. Ale i přesto, že jsem věděl, že toho moc neumím, nevzdal jsem se a přece jsem na zkoušku přišel, narozdíl od jiných lidí ve třídě. Alespoň jsem se pokusil. Další termín mám opět v pátek, od 10 hodin, tak uvidíme. Sehnal jsem si podklady od spolužačky, která měla za jedna a začal jsem se to učit. Jak to dopadne, uvidíme.

Příští pondělí snad už budou všechny zkoušky za mnou, takže ještě dám vědět. Pak mě 17. čeká absolutorium, a to bude mazec...

Jen tak mimochodem... už mi došlo, proč je vždycky ke zkouškám 25 otázek. Protože den má 24 hodin a pokud si na jednu otázku vyhradíte hodinu, za den se to prostě nedá stihnout :D .... trochu demotivující...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-