Jsem DiS.

24. června 2013 v 8:00 | gms |  Z osobního života
Krásný pondělní den všem. Krom toho, že mám dnes svátek, bych se rád pochlubil, co bylo minulý týden. Minulý týden jsem konečně absolvoval závěrečné absolutorium a dosáhl tak mého cíle, mít titul. Alespoň nějaký. Jsem za něj velice rád a jsem vděčný všem, kteří mi drželi palce a podporovali v učení. Nyní nastává ten přelomový čas, kdy si musím hledat, a hlavně najít, práci. Mám na to sice do září čas, protože jsem v podstatě stále studentem, ale čím dřív začnu hledat, tím lépe.


Je celkem zajímavé si pamatovat na začátek mých studijních let, tedy na první den na základní škole a pocity, které jsem ty první dny měl - že je všechno přede mnou, že celých devět let. Jistě že jsem v první třídě netušil, že jednou půjdu na střední a pak ještě tři roky na vyšší odbornou školu. Ale když se takhle zpětně podívám za sebe, tě neuvěřitelných 16 studijních let uběhlo neuvěřitelně rychle. Ostatně jako všechno, co už máme za sebou.

Poznal jsem spoustu zajímavých lidí, kamarádů, podrazáků a užil jsem si spoustu zábavy a zažil mnoho dobrodružství. Asi začínám senilnět, když tak vzpomínám na ta léta na základce, na ŠvP, na výlety, které jsme dělali, na cyklisťák, na lyžák, byť na běžkách. Věřili byste tomu, že si i pamatuju dny ve školce, kdy jsme chodili plavat do našich Chomutovských městských lázní? To je neuvěřitelná doba a jak si to mozek všechno teď vybavuje...

Když už jsem u toho mozku - přiští týden vyjde slibovaný článek týkající se mé absolventské práce na téma: "Počítačová simulace lidského myšlení". Pár lidí by zajímalo, o co v práci vlastně šlo, tak se to pokusím nastínit a trochu rozebrat.
Nyní je přede mnou neuvěřitelných několik desítek let, které musím věnovat vyděláváním peněz a uživením se na tomto světě. Jak k tomu dojde, uvidíme. Bude na čase se pomalu osamostatnit, vyletět z hnízda a začít pomalu zakládat vlastní rodinu a budovat vlastní zázemí. Zajímavé, co všechno mne ještě čeká. Jsem zvědav, jak to bude probíhat, co zažiju, koho poznám a jak se budu mít a co vůbec bude. Jestli se těším? No, Ano, těším se, ale zároveň mám strach, že pokračování této mé dlouhé životní cesty nebude tak růžové, jak jsem si vždy představoval.

Jak to všechno bude, ukáže až čas.

... a dnes mám navíc svátek :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Puff Puff | E-mail | Web | 24. června 2013 v 17:17 | Reagovat

Gratuluju k titulu a přeji vše nejlepší k svátku :) Ať se ti podaří práci najít ;) ... A vítej zpátky na blogu :)))

2 Jitka Jitka | Web | 26. června 2013 v 10:20 | Reagovat

K titulu blahopřeji a doufám, že budeš mít štěstí, že ho využiješ v praktickém životě. Podle toho, jaká je situace na trhu práce, to nedává moc důvodů k optimismu. Nicméně držím palce a hledej hned, ať neztrácíš čas. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-