Nedělní hlavolamač 33 (zrušen)

4. srpna 2013 v 8:00 | gms |  Hlavolamač

Po stopách hledaného čísla

Dnes opět netradiční typ úlohy, tentokrát bude záležet hodně na tom, jak dokážete vyhledat informace na internetu a jestli je dokážete správně využít ve slovní úloze. Vaším úkolem je zjistit číslo, které vyjde, pokud správně vyřešíte následující slovní úlohu. Nezapomeňte přitom postupovat přesně podle zadání. Zbystřete smysly, právě začínáme:


Nejprve od průměru Zeměkoule v kilometrech odečteme hloubku Mariánského příkopu v metrech. Vyjde nám rok, a nyní je potřeba zjistit, kterým dnem v týdnu (podle Gregoriánského (našeho) kalendáře) tento rok začínal.
Nyní vezmeme rok prvního výstupu na Mount Everest, vynásobíme jej počtem velkých kamenů na Stonehenge, které se nedotýkají země (tedy jsou položeny na stojících kamenech) a k tomu celému číslu přičteme číslo již zmíněného dne v týdnu. Od výsledného čísla odtrhneme poslední cifru a získáme nějaký letopočet. K tomuto letopočtu přičtěte číslo, kterým byla označována první verze mobilního telefonu Nokia Lumia. Výsledné číslo vydělte počtem knižních dílů Harryho Pottera a přičtěte nejvyšší rychlost (v km/h), které bylo dosaženo v automobilu sestaveného pro překonávání těchto rychlostních rekordů. Výsledné číslo vynásobte číslem měsíce, kdy má autor tohoto blogu narozeniny. Číslo, které Vám vyjde, vydělte posledním dvojčíslím roku, kdy se narodil náš aktuální Prezident republiky. K tomuto číslu přičtěte jedničku a potom to vydělte číslem dílu seriálu Ordinace v růžové zahradě, který se jmenoval "Tady ještě bude chumelit!". Od výsledného čísla odečtěte počet dnů v týdnu a hurá, máte výsledek dnešního hlavolamače. Hledané číslo je celé číslo - nemá desetinná místa.

Pokud budete chtít, můžete do odpovědi rozepsat jednotlivé nalezené hodnoty, protože pokud odpoveď nebude správná, mohu Vám napsat, kde jste udělali chybu :)

Tato úloha byla bohužel příliš nepřesná a kvůli tomu v odpovědích docházelo k velikému množství chyb.
Tato úloha je tedy zrušena a nahradí jí jiná, která vyjde v neděli, 11.8.2013.

Moc se omlouvám všem, kteří si s tím lámali hlavu.

Správně odpověděli:
xx.xx.2013, xx:xx - ??? (---)
xx.xx.2013, xx:xx - ??? (---)
xx.xx.2013, xx:xx - ??? (---)
Zbývá 10 míst

Špatně odpověděli:
Zatím nikdo


Pokud odpovíte správně, bude zde uvedena vaše přezdívka a adresa blogu nebo webu (pokud nějaký máte). Pokud odpovíte špatně, bude uvedena pouze Vaše přezdívka a důvod chybné odpovědi.
Správnou odpovědí se automaticky zařazujete do souteže Hlava Challenge 2013. Poud se nechcete soutěže zúčastnit, připište to k Vaší odpovědi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.
-