Nový blog IQ-AI

4. listopadu 2013 v 8:00 | gms |  Programátor
Krásný den všem čtenářům :) Dnes bych vám rád představil můj nový blog, na kterém budu prezentovat svůj programátorský projekt. Už jsem o něm kdysi psal, nicméně se to pokusím celé ještě ve stručnosti shrnout:

Jedná se o vývoj programu, který by měl být schopen komunikovat s člověkem. Cílem je dosažení takové úrovně, kdy bude jen s obtížemi poznat, zda si píšete s člověkem, nebo s programem. Daší věcí je, aby byl program "otevřený". To jest, aby jej mohl jakýkoliv uživatel učit nové znalosti, bez nutnosti umět programovat nějaký jazyk. Díky tomu program využívá speciální funkce, díky kterým se program stává "více inteligentnější".


Adresa blogu: http://iq-ai.blog.cz/

A jaký byl důvod vzniku právě toho blogu? Pravda, je vytvořena facebooková stránka a kanál na youtube, nicméně jsem nějak potřeboval vše uvést do psané podoby. Nějak vysvětlit celý systém a díky tomu jej prezentovat na internetu. Novou webovou stánku se mi nechtělo vytvářet a založit jej právě na blogu bylo pro mne mnohem jednodušší. Už jen z hlediska údržby a aktualizací. Jistě, mohl bych si dát práci s tvorbou perfektních prezentačních webovek, ale kolik by to zabralo času? Bohužel času už moc nemám a jsem rád, když stíhám to, co právě dělám - práce, tento blog, blogosvět, sportovní aktivity, čas na přátele, a práce na tom projektu. Je toho zkrátka moc a poslední dobou jsem rád, když ještě před půlnocí ulehnu do postele.

K čemu to všechno je? Sám nevím. Možná to jednou někdo využije. Možná se toho ujme někdo "bohatší" a dokáže projekt uvést do pořádného vývoje, díky kterému by vývoj programu šel rychleji kupředu.

Někdy si říkám, co je vlastně smyslem života? Užívat si ho? Objíždět všechny pařby a klátit nadržený holky? Poznávat nové opravdové přátele? Poznávast svět - cestovat? Chodit do práce od rána do večera a za vydělané peníze přežívat? Nebo je smyslem života poznání? Poznání něčeho, co může poznat jan každý sám? Nebo je snad smyslem života vytvořit něco, co zde po nás zbyde pro další generace? Je smyslem života mít rodinu, děti, a další děti, vnoučata? Je snad smyslem života dělat jen to, co nás baví? Nebo je smyslem života dělat všechno pro všechny? Je snad smyslem života něco z toho, co jsem uvedl? Nebo všechno? Nebo nic?

Proč jsem se tak rozepsal... Každý máme nějaký svůj cíl - něco, čeho chceme dosáhnout, za čím jdeme. A máme k tomu také nějaké důvody. Já mám cíl, že vytvořím ten program. Možná se to povede, možná ne. Ale stále jsou tu tyto dvě možnosti. Bohužel, jsem asi příliš zvídavý na to, abych si řekl: "vždyť to je hovadina... takovou komplikovanou věc musí vmýšlet týmy odborníků a specialistů" jenomže - co když je řešení tak "triviální"? Co když to možné opravdu je a co když se to povede?

Někdo se honí za svými tajnými sny (včetně mě), ale člověk musí mít i nějaké reálné sny, cíle. To, že si k sobě někoho jednou najdu, už jsem vzdal. Přijde mi to jako nesmysl, dávat si takový cíl. Na tuto věc prostě musí být dva. Jenže já jsem jeden a proto musí mé reálné cíle být dosažitelné jedním člověkem. Je snad mým cílem vytvořit své virtuální dvojče? Už jen tím jménem... Proč jsem mu dal stejné jméno? Nevím, vůbec netuším, proč. Nakupilo se moc otázek. Nemám rád takové množství otázek, zvlášť, když na ně nejsem schopen odpovědět.

Celé bych to mohl shrnout do jednoho pojmu: Baví mě to. Zkrátka, ať už to je nesmysl, nebo smysl, vytvářet nové věci mne baví, zvlášť takového druhu. Už ale bylo dost řečí.

Tak zase příští pondělí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ainree Ainree | Web | 7. listopadu 2013 v 9:56 | Reagovat

Zní to opravdu zajímavě. Nicméně, mám otázku (asi hloupou ale nic moc o programování nevím). Když bude program, otevřený a informace bude moci vkádat kdokoliv, tak jak se zabrání tomu, aby do něj někdo vložil hlouposti a mátl tak ostatní uživatele?

2 zpravar zpravar | Web | 7. listopadu 2013 v 23:09 | Reagovat

[1]:Dobrá otázka :) Tu samou si jistě kladli autoři wikipedie a věru, občas tam hlouposti jsou. Ale Honza nemůže mít tolik znalostí, protože by už bylo poznat, že je to jen program. Jedním z posledních kroků tvorby toho programu je, aby se uměl sám tyto funkce učit a dokázal se i takhle sám programovat. Ve finále by samotné programování uživatelem bylo už jen pro účely nejakého menšího dolaďování. To ale hoooodně předbíhám. Aktuálně jsem potřeboval vytvořit programovací prostředí, které by uměl ovládat i neprogramátor a zapojit tak do vývoje další případné nadšence :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-