Zdravé recepty chudých

25. listopadu 2013 v 8:00 | gms |  Kachnička
Do rukou se mi dostala prapodivná kuchařka. Ani vlastně nevím, jak se mi na stole objevila. Byla celá hnědá, špinavá a potrhaná. Stránky v ní byly žluté, obrázky rozmazané a celá byla cítit mršinou. Na titulní straně bylo vyrytým zašedlým písmem napsáno: "Kuchařka pro chudé". Bylo mi jasné, že po původu téhle knihy je zbytečné pátrat, jelikož by to nikam nevedlo.
Jak tak listuji a pročítám jednotlivé recepty, nestačím se divit. Jejich názvy a co všechno dokáží,v čem jsou prospěšné a naopak - v čem jsou škodlivé. Zkoušel jsem googlit... nic se nepodařilo najít. Je to zřejmě jediný originál a některé recepty mne velice zaujaly. A nyní bych se s Vámi chtěl o několik z nich podělit.


Odvar z vačice

Jednoduchý recept, kdy stačí na venkově ulovit vačici a upravit ji v podstatě stejně, jako třeba kuře. I chuťově to vyjde na stejno. Co se zdraví týče, je dobrá na zmírnění horečky. Nicméně mužům škodí v potenci. Servírujeme jako polévku, před hlavním chodem.

Výtažek z jeleního penisu

Jak už název napovídá, jedná se o speciálně destilovaný sekret z penisu jelena. Oproti odvaru z vačice je sice dobrý na potenci, nicméně v některých případech může v intimních patriích způsobovat křeče. Obecně je známo, že čím větší paroží jelen má, tím efektivnější je je tento výtažek. Podává se většinou jako aperitiv.

Drcené mroží bulvy

Používá se jako posypové koření k hovězímu masu, ale lze ji také použít jako posyp do odvaru z vačice či rajské omáčky. Bulvy mrože se nejprve na ostrém slunci vysuší a poté se krásně bokem nože na jemno rozdrtí. Tyto drcené bulvy jsou vhodné především pro alergiky, kdy zmírňují alergické příznaky. Jelikož jsou bulvy po rozdrcení hodně aromatické, lze v akutních případech vdechovat toto aroma, které okamžitě zmírní alergické příznaky. Vedeljší účinky jsou minimální - způsobuje opruzení. Na různých místech těla.

Sušený velbloudí trus

Nebojte, toto opravdu není k jídlu. Slouží to jen jako palivo pro rozehřátí plotny, na které můžete vyzkoušet své kulinářské umění. Hoří hodinu, hodně hřeje.

Pandí tlapičky

Jsou velice chutné, mají zajímavý říz a do úst se dere otázka, jak na to ti naši předci přišli? Tato zahraniční pochoutka má blahodárný vliv na růst a regeneraci nehtů a vlasů. Bohužel, jako vedlejší účinek se udává průjem a bolesti břicha. Podává se za studena, jako dezert.

Muší sosáčky

Delikatesa s velice náročnou přípravou, ale zážitkem na celý život. Příprava je jednoduchá. Musíme sehnat kilo much a z každé opatrně odříznout sosáček. Všechny najednou pak opatrně opláchneme pod tekoucí vodou a necháme 24 hodin na přímém slunci. Slouží jako kořenící směs, která zabraňuje zubním kazům. Nevýhodou je dlouhá příprava. Na odřezávání sosáčků je potřeba si vyhradit minimálně dva měsíce.

Pečené koalí varle

Výhodou je pečení na grilu, na dřevěném uhlí, protože výsledná chuť má větší aroma panenské přírody. Tato delikatesa je pochoutkou pro všechny, kteří milují sex, ale dokáží se obejít bez hlasivek. Jeden kus standardního koalího varlete má účinky v pravidelných denních intervalech po dobu tří, až pěti dnů. Vetší množství může způsobit extrémní nadýmání intimních patrií, u žen vnad, což může vést až k nepříjemné explozi a smrti.


Edit: Pokud se někomu tyto recepty zdají nechutné, doporučuji podívat se na tento odkaz...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Laman Laman | 25. listopadu 2013 v 8:21 | Reagovat

1/10

2 Katrin Katrin | Web | 25. listopadu 2013 v 10:19 | Reagovat

Na zvednutí kufru stačí kterýkoliv z výše zmíněných receptů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-