Dokonalé načasování

28. dubna 2014 v 8:00 | Zprávař |  Z osobního života
Znáte to, jak se říká: "Náhoda je blbec." Nechci náhodu nějak odsuzovat, ale to, co se mi přihodilo v pátek, byla opravdu taková souhra náhod a přitom tak dokonalého načasování, že jsem se až zděsil, jestli se mi to vše jen nezdálo. A nezdálo.Vše začalo, když jsem pozval kámošku z Jirkova na pátek večer na film. Na stonožku, druhý díl. Už jsme to plánovali dlouho, ale nějak nebyl čas. Až nyní. Těšil jsem se byl jsem rád, že tentokrát se doma nebudu sám užírat nudou, ale budu mít zase jednou fajn společnost, když jsou naši pryč.

Další věcí je, že jsem se v pátek dozvěděl, že budu muset v sobotu do práce. Během týdne se o tom mluvilo a tak nějak jsem na tu možnost byl psychicky připraven. Největší problém ale byl s dopravou. Nikdo z Chmutova v sobotu do práce nešel a mě se nechtělo tahat se autobusem. Přišlo mi to hodně nepohodlné, zvlášť, když na sobotu večer jsem měl plán s jinou kamarádkou. Závěr byl jednoznačný - zajistit si automobil.

Naši byli na chatě a mě zbývala poslední možnost - ségra. Mají dvě auta, i když využitá, ale já doufal, že na víkend budou moci jedno postrádat. Naštěstí pro mě mohli. Byl jsem rád, že budu konečně mobilní. Jenže ségra byla zrovna v ten pátek v Mostě a říkala, že domů dorazí mezi sedmou a půl osmou a že až budou vyjíždět, prozvoní mě. V tu chvíli mi bylo jasné, že mé plány budou muset vyjít do nejmenšího detailu, jelikož jsem byl s kamarádkou domluven na osmou večer.

Musel jsem tedy počítat s tím, že než dojdu pro auto, uběhne dvacet minut. Cesta od ségry ke kámošce do Jirkova zabere zhruba deset minut. Pokud jsem to tedy chtěl stihnout včas, musel jsem z domova vyrazit v půl osmé. Dalé mi bylo jasné, že cesta z Mostu trvá nejdéle dvacet minut. Časový harmonogram byl jasný - až mě ségra prozvoní, vyrazím z domova.

Ale potřeboval jsem přeci jen nějakou časovou pojistku a tak jsem se s kámoškou domluvil na patnáctiminutovém zpoždění. Asi nebyla moc nadšená a navrhovala úplné odložení. Ale já se těšil a už jsem s tím počítal, takže jsem si stál za svým, že to určitě stihnu.

Bylo sedm a já napjatě sledoval displej mobilu, kdy se rozsvítí. Navečeřel jsem se, koukal na Simpsony. Už bylo za pět minut půl osmé a displej stále nic. Řekl jsem si, že pokud do deseti minut nezavolá, zavolám já. Kámoška už počítala s tím, že jí přivezu autem, takže nebude muset autobusem, jak bylo původně domluveno.

Přesně v půl se displej rozsvítil a známá melodie mě vytrhla z pohovky. Sebral jsem doklady, klíče od bytu a vyrazil ven. Ten den bylo krásně. Sice jsem byl celý den zavřený v práci, ale venku svítilo sluníčko a bylo teploučko. Jen co jsem vylezl z baráku, začalo krápat. Říkal jsem si, že to nebude nic hrozného. Ó, jak jsem se mýlil. Během pěti minut začalo regulérně pršet. Zrychlil jsem tedy a vyhýbal se loužím. Takto uběhlo deset minut a než jsem došel k ségře, bylo zase krásně, sluníčko, jakoby vůbec nepršelo.

Celý mokrý jsem za deset osm zazvonil u dveří a ségra mi předala klíče. V autě jsem pěkně uschnul a do Jirkova dorazil přesně na osmou. Zkrátka - kdybych si neudělal tu čtvrthodinovou rezervu, vyšlo by to přesně na minutu. Zastavil jsem se tedy ještě u bývalé základky a zavzpomínal na své dětství a své školní začátky. Pak jsem vyrazil k jejímu domu a přesně ve 20:15 zastavoval před vchodem do jejího baráku.

Kdyby se mezi sedmou a osmou hodinou cokoliv stalo, mohl jsem si uříznout pěknou ostudu s nespolehlivostí. Ale naštěstí se tak nestalo. Vše bylo dokonale na minutu načasované a vše vyšlo podle plánu. Tedy - kromě toho deště. Podívali jsme se na film, já ji pak zase odvezl domů a šel spát, protože jsem musel další den o práce. A to už jsme se těšil na sobotní večer, ale to už je zase jiný příběh...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 28. dubna 2014 v 9:42 | Reagovat

Pěkný :-) Já takovýhle férovky nemám moc ráda, ale když to vyjde, tak to stojí za to :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-