Indoor Skydiving v Praze

16. června 2014 v 8:00 | Zprávař |  Z osobního života
K Vánocům jsem dostal voucher a celý uplynulý půrok jsem se těšil na ten den. Všechno to začalo odjezdem do Prahy. Silnice, jako obvykle, nic moc. Před námi se šinul nějaký náklaďák s přívěsem, na kterém měl celkem pěknou závodní buginu. Jelo se fajn. Až do té doby, než mu na přívěsu praskla pneumatika... Celkem rána. Zbytky pneumatiky létaly všude kolem. a přívěs se začal houpat ze strany na stranu. Ani ne po pár sekundách už začal přímo skákat ze strany na stranu a řidič začal prodce bzdit. Nejhorší bylo, že to byl zrovna úsek jen s jedním prhuhem z každé strany, takže nebylo kam uhnout. Přívěs se najednou překlopil a celý i s tahačem se překlopil přes oba jízdní pruhy, kde se jdeště pár metrů smýkal. Jeli jsme přímo za ním a vše viděli z první řady. Byl to pekelný zážitek, ale vše dopadlo dobře a my pokračovali v cestě za dobrodružstvím.


Cestou jsme se ještě stavili v Lidicích, uctít památku vypálené vesnice. V neděli se pak koukali v televizi na stejnojmenný film. Pak jsme navštívili obchodní centrum Šestka, ale opravu je na skok. Dali jsme si tam oběd a hurá do Arény. Skydive arény.

Takový měnší trapas... při registraci bylo potřeba vyplnit elektronicky nějaký formulář. Tak jsem se postavil před AiO (All in one) počítač. No byl jsem překvapen, když monitor nereagoval na dotyky... Pak mi slečna na recepci s úsměvem sdělila, že dole na stolku je myš... No prostě jsem si jí nevšiml a z práce jsem už nějak navykl...

Následovalo školení, jak se chovat, jak se správně ve větru ohnout a jaká gesta se nám budou hodit při dorozumívání se. Jednoduché, stručné, jasné. Bylo nás asi deset a z toho asi pět cizinců. Ti měli školení v angličtině. Nějací černoši, rusové a američané.

Pak nám dali speciální oblek, brýle, helmu a šli jsme na věc. Dioptrické (ano Míšo, tady se taky po R píše měkké i :D) brýle jsem si šikovně nechal ve skříňce, takže na monitoru, který ukazoval naše pořadí ve kterém půjdeme, jsem viděl jen barevné pruhy. Naštěstí jsme byli ozančeni: červeně (cizinci) a zeleně (češi). A já byl jeden zelený mezi dvěma páry cizinců (dva cizinci, já, dva cizinci), takže jsem jakž takž rozeznal, kdy jdu.

Pak nastal ten okamžit. Paráda! Položil jsem se a natáhl do vzduchu. A vhuííííí! Já letěl! Chvilku jsem se držel u země, ale po chvilce jsem na to přišel. Naučit se balancovat mi netrvalo dlouho a brzy mě už instruktor nechal letět samotného, otáčel jsem se a byl jsem šťastný, jako nikdy.

Celkem jsem šel dvakrát a pokaždé to byla pecka. Pak se mnou instruktor vyletěl i nahoru do tmavého místa tubusu, asi pět metrů do výšky. A to už bylo to nejlepší, protože... protože jsem létal poprvé v životě. Zkrátka, pecka.

Při odchodu bylo ještě nutné podepsat, že jsem zdravotně v pořádku a že se mi nevykloubilo žadné rameno. Instruktoři byli příjemní, vstřícní a vše probíhalo v naprosté pohodě. Kolem tubusu byli lidé a dívali se, jak ostatní létají. Kdo chtěl, mohl si jít do místní restaurace dát pítí nebo nějaké občerstvení, třeba i oběd. A stále bylo pěkně vidět na ostatní, jak se v tubusu vznáší. Bylo to zkrátka bezchybné a pokud někdo chcete prožít něco výjimečného (jako třeba létání a bojí se skákat z výšek), vřele doporučuji. A já tímto děkuji Ježíškovi :)

Ještě přikládám odkaz na stránky, kde se můžete dočíst spoustu zajímavých věcí o Skydive aréně v Praze.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 18. června 2014 v 14:47 | Reagovat

Vypadá to jako vystřižené z akčního mega-filmu :) Paráda :)

2 zpravar zpravar | Web | 21. června 2014 v 10:27 | Reagovat

[1]: Díky, byl to opravdu zážitek :)

3 Andy Andy | E-mail | Web | 26. června 2014 v 20:16 | Reagovat

jeeee, to jsem vždycky chtěla vyzkoušet!
PS, víš, že ten obleček takhle n tý malý fotce vypadá trochu jako pro spidermana? :-D
Závist, a je to vážně prima nápad na dárek, zkusím se po něčem takovém podívat, až zas jednou budu mít přítele :-D (pokud teda .. :-D )

4 zpravar zpravar | Web | 5. července 2014 v 9:13 | Reagovat

[3]: Vidiš, jako spiderman :D ale fekt že jo :) Každopádně jako dárek naprosto skvělý nápad, jen doporučuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-