Pacific Rim (2013)

2. června 2014 v 8:00 | Zprávař |  Filmátor
Když jsem na začátku tohoto roku viděl trailer k tomuto filmu, málem mi to vyrazilo dech. Konečně další nápad, jak se lidstvo vypořádá s nepřítelem gigantických rozměrů. Naposledy zde byla Godzilla, která se už také pomalu chystá do kin, ale o tom jindy. Zde šlo o myšlenku, že lidé sestavili veliké mechanické roboty (Jaegery), kteřý byli vybaveni spoustou zbraní proti nepříteli.


Obrovští mechaničtí roboti, high-tech technologie, atmosféra, efekty, myšlenka a vůbec všechno ostatní bylo dle mého názoru dokonale zpracováno. Pobavila mě i jistá nadsázka ve scéně, kdy Jaeger pětsí proboural půlku baráku s kancelářemi a zastavil se až těsně u stolu, na kterém byla Newtonova houpačka a tu rozhoupal.
Jedna z dalších zajímavých myšlenek bylo použití meče. Je to zbraň již ze středověku, kdy žádné plazmové a jiné funkční palné zbraně nebyly. Po EMP (elektromagnetický puls) útoku monster nakonec lidem nezbylo nic jiného, než si poradit právě s mečem.
Jediné, co mohu vytknout, je délka filmu. Jednoduše mě bavil, byl jsem napjatý a příběh jsem prožíval. Pak mě mrzelo, že vše skončilo. Ještě alespoň půlhodinka by byla skvělá.
Pro fanoušy sci-fi rozhodně doporučuji a jen tiše se modlím, ať někdy přijde pokračování...

Oficiální text distributora:
Z moře se vynoří obrovské příšery Kaiju a pustí se do války s lidstvem, která si vyžádá milióny životů a lidstvo na roky zatíží. Pro boj s Kaiju byla vyvinuta speciální zbraň: masivní roboti zvaní Jaegers, kteří jsou simultánně ovládáni dvěma piloty, jejichž mozky jsou propojeny neurálním mostem. Jenže i tihle roboti se tváří v tvář nezničitelným Kaiju zdají být téměř bezmocní. Na pokraji porážky nakonec síly bránící lidstvo nemají jinou možnost než obrátit svoji naději směrem ke dvěma nečekaným hrdinům: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a nezkušenému nováčkovi (Rinko Kikuchi), kteří se dají dohromady, aby společně řídili slavného, nicméně zároveň zjevně zastaralého Jaegera. Společně budou čelit hrozící apokalypse jako poslední naděje lidstva.

Mé hodnocení:


Paramerty filmu:
Akce:
Napětí:
Strach:
Humor:
Romantika:


OBRÁZKYZdroje obrázků:
http://www.fandango.com/
http://www.pacificrimmovie.com/


TRAILER


Ještě bych rád zmínil, že jsem velice znechucen komentáři a hodnocením na CSFD. Jak to tak čtu, připadá mi, že většina z nich by natočila určitě lepší film, za méně peněz a vůbec. Přijde mi, že někteří se na film dívali ze staženého nekvalitního kinoripu a přitom chatovali na fejsu. Někdo porovnává rozpočet, jinému se zas nelíbí postavy, někdo to porovnává s jinými filmy, jako je třeba Star Trek nebo Godzilla... Popravdě, pro mě jako diváka může být rozpočet ukradený, a postavy ostatně taktéž, protože lidé jsou různí a přece není nikde definováno, jak má vypadat vědec, záporák, nebo kdokoliv jiný. Porovnávat tento film s filmy jsou Star Trek je jako porovnávat jahodu a malinu... Obě jsou červené a mají semínka. Ale to je asitak všechno. Nerozumím tomu, že se nkomu nelíbí "nelogičnost" vývoje postav. V životě lidí je snad nějaká logika? Každý se přeci rozhoduje po svém a dělá si vlastní pěšinu životem a to přeci nemůže být důvod odsuzovat film a dávat mu kvůli tomu nízké hodnocení. Hlavně že Japonská Godzila z roku 1954 má 73%... Jako sorry, v té době to asi byl trhák, ale v dnešní době má víc % než Pacific Rim? Jako diváka, čtenáře a fanouška sci-fi mě tohle hodně mrzí a jsem rád, že jsem zjistil, že hodnocení filmů (alespoň na čsfd) je někdy hodně, hodně, hodně zavádějící.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Laman Laman | 2. června 2014 v 8:54 | Reagovat

myšlenka mechů (či jak se to skloňuje), včetně boje chladnými zbraněmi, není zase tak nová ;-).

a každé hodnocení je subjektivní. uživatelé ČSFD jsou nároční a chtějí od filmu trochu víc, než jen "perfektné vizuálne efekty, fyzicky guletrhajúce akčné scény, prepracovaný vizuál mecha-robotov aj morských príšer."

ty starší filmy mívají někdy lepší hodnocení "za zásluhy"

2 M. M. | 2. června 2014 v 10:32 | Reagovat

Lol, kde žiješ hochu :-D Asi někde na vesnici, s takovým tím zapadlým starým kinem, kde uvádějí filmy sto let po jejich premiéře, kdy je už všichni dávno viděli. Pacific Rim šel do kin 11.07.2013, takže píšeš-li, že jsi na tento film viděl trailer na začátku tohoto roku (tedy téměř po půl roce po uvedení snímku do české distribuce), pak tě buď klame paměť, nebo to potvrzuje tu moji domněnku s vesnickým kinem a jeho řádně uleželými premiérami :-D Tvoje formulace "Godzilla, která se už také pomalu chystá do kin" mě potom už skoro ponouká k myšlence, že máš nějaký zpomalený vnímání času, protože Godzilla už běží v kinech přes dva týdny (oficiální česká premiéra 15.05.2014). Závěrem dodávám, že oba filmy jsem samozřejmě viděl na předpremiérové projekci pro vyvolené a hluboce opovrhuji zoufalci, který na to půjdou půl roku po premiéře, a ještě budou mít dobrý dojem, že jdou na "nový film". Pokud chce být člověk v obraze a o filmech někam psát (kamokoli - recenze v novinách, na CSFD, na blogu), považuji za naprostou samozřejmost, že píše o filmu, který teprve JDE DO KIN, nikoli o filmu, kžerý v kinech běží sto let, a všichno ho už dávno viděli.

3 zpravar zpravar | Web | 2. června 2014 v 14:27 | Reagovat

[2]: Dekuji za zajimavy nazor :) Clanek jsem psal minuly mesic a neuvedomil jsem si casove rozlozeni Godzilly :) Nicmene ne jazdy ma cas a chut chodit do kina, takze jsem cekal na ceske vydani na dvd a na moznost stazeni :) A proc by nemohla recenze byt na film starsiho data? Zrejme jsi clovek z nejake futuristicke spolecnosti, kde maji vsechno hned a lide, kteri nevideli nejaky film, jsou pro tebe neandrtalci. Trochu me mrzi, ze je tvuj pohled tak "namysleny", ale i tak dekuji za nazor :)

4 M. M. | 3. června 2014 v 10:08 | Reagovat

[3]: Jo táák, panáček je stahovač :- No tak tím se vše vysvětluje. Zaplatit za vstupenku do kina se nechce, když si stačí přece "počkat" a stáhnout si to pak z Uložta nebo torrentů. Upřímně, kdyby to takhle dělali všichni, za chvíli by to filmový průmysl položilo. Tedy né že by to byla škoda, protože současná kinematografie je stejně v úpadku, a většina současných filmů jsou naprosté sračky (u mainstreamové produkce to platí o 99% filmů, u tzn. nezávislé o 90%), které nesnesou srovnání se snímky z dob, kdy film byl ještě umění, ale stejně - principiálně to prostě není fér. Je to třeba jako mít v prohlížeči nainstalovaný adblock a současně odmítat za obsah na webu platit - z čeho je asi celý internet placený, že :-/ U toho stahování mi není jasná ještě jedna věc - lidi si často stahují pirátské kopie z Blue ray a DVD, které si pouští na domácích noteboocích a projektorech za spoustu tisíc, ale stovku za lístek do kina dát nechtějí (nemluvě o tom, že zážitku z velkého plátna a pořádnému zvuku v kině se stejně žádné domácí "pseudokino" nevyrovná).

A pokud jde o můj elitářský názor na premiéry filmů, za ním si stojím a sám se jím řídím, ale nikomu ho nevnucuji. Já sám mám možnost chodit na filmy před jejich premiérou, protože jednak chodím na ČSFD předpremiérové projekce (pro nejlepší uživatele) a jednak dostávám lístky na předpremiérové projekce i v práci. Takže se sám někdy směju, že do kina chodím vlastně skoro pořád zadarmo :-D A pokud už vyrazím jednou za čas do kina na nějaký film, na který si koupím lístek, tak na něj jdu taky zásadně jen při jeho premiéře. Jednat z důvodu, že chci film vidět jako první, abych byl v obraze, až o něm všichni opozdilci za pár týdnů teprve začnou mluvit :-D, a jednak proto, aby si můj komentář na ČSFSD k filmu přečetlo co nejvíc lidí :-D (Protože logicky, když okomentuješ film, který jde teprve do kin, logicky si o něm budou lidi nejvíc zjišťovat informace na ČSFD a číst si komentáře ostatních. S ubíhajícím časem od premiéry komentářů pod každým filmem na ČSFD rapidně přibývá a v podstatě už pár dní po premiéře jsou pod většinou filmů stovky komentářů - šance, že si někdo přečte tvůj komentář, pak je skoro nulová. I proto jsem psal, že nedává smysl psát recenze na film, který běžel v kinech před půl rokem. Jsako proč ne, když je to tvůj koníček, a třeba isnpiruješ dalšího stahovače, aby si ten film taky stáhnul, ale jako upřímně - osobně čtu recenze pouze od několika nejzkušenějších českých recenzentů, kteří se tím živí a kteří jsou za to placení. A i tak beru jejich recenze HODNĚ S REZERVOU. Číst recenzi na půl roku starý film na blogu nějakého kluka, který o filmu moc neví a podle všeho moc filmů v životě neviděl, je pro mě ztráta času.)

5 Laman Laman | 3. června 2014 v 12:10 | Reagovat

[4]: mně chození do kina nějak moc nechybí. u koukačky jako třeba Avatar nebo tady Pacific Rim to dělá velký rozdíl, ale mně víc táhnou filmy s důrazem na děj. a pak dám přednost tomu pustit si film doma, kdy chci, s kým chci, ...

ty premiéry asi mají význam, když filmy a třeba ČSFD hodně žiješ, jinak mi nepřipadají tak podstatné. stejně tak čerstvost recenzí - na filmovém blogu bych ti dal za pravdu, ale když někdo jen mimo jiné píše o filmech, tak je to fuk.

6 zpravar zpravar | Web | 5. června 2014 v 18:16 | Reagovat

[4]:Vítej v realitě kámo :-) Ne že by se mi nechtělo platit za vstupenku do kina, ale zkrátka na to nemám čas :-) A než chodit do obchodu pro nějaký datový nosič, to si raději z pohodlí domova stáhnu a podívám se. Pokud to je volně dostupné, tak proč si to nevzít? Ale já tě chápu - ty jsi ten, který určitě za všechno poctivě platí - za wifinu v baru nebo obchodě, za písničky do přehrávače a určitě bys i rád zasponzoroval recenzenty, od kterých si rád čteš recenze na internetu... Já osobně jsem zastáncem toho, že se filmy točí pro radost a ne kvůli penězům. I když je to mnohdy naopak - což mi připomíná, že na CSFD si komentátoři stěžují, že film měl monstrózní rozpočet a nic z toho... Ti určitě mají někde seznam, kolik co stojí...  

Ještě k těm filmům doma. Nemyslím si, že multimediální zařízení pro TV jsou drahé. Navíc to podporuje i většina set-top boxů, které stejně musíme mít (pokud už nejsou v tv) + televize jako taková už umí číst jak CDčka, tak i flash disky (ano, je to tak - vítej v budoucnosti :-D).

Moc ti nezávidím, že chodíš na filmy před jejich premiérou, zvlášť po tom, co jsi psal, že "současná kinematografie je stejně v úpadku". Tak mi přijde zbytečné se někam hnát, aniž bys věděl předem, za co dáš ty (nebo zaměstnavatel, nebo csfd) peníze.

A to, že si myslíš, že se lidé budou řídit pouze tvým názorem, mi přijde trochu naivní... Nic proti, být první je fajn, ale k čemu to je? Kdybych se řídil csfd hodnocením a komentáři, tak bych se ochudil o spoustu zábavy (namátkou třeba Babovřesky nebo Kameňák). Je zvláštní, že když byl Kameňák uvedenjako premiéra v televizi, měl nejvyšší sledovanost ze všech programů. To je pak pěkný rozpor mezi hodnocením csfd a sledovaností. Nebo je to náhoda, že většina lidí koukala na jeden z nejhorších filmů? K čemu pak to hodnocení vlastně je?

A na závěr - toto nemůžeš brát jako recenzi. Jak napsal Laman [5]: - tohle není blog o filmech a já si tu budu psát o jakých filmech chci, když chci :-D

Nepopírám že o filmu nic nevím. Nevím, jak se režíruje, jak je těžké hrát a jak je těžké naučit se scénář, jak je složité tvořit vizuální efekty a hudbu. Nikdy jsem to nedělal a proto to ani nechci hodnotit, jak to dělá většina lidí na csfd. Je to zkrátka můj názor, pohled na zajímavý film, který se mi líbil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-