Přehnané nároky

9. června 2014 v 8:00 | Zprávař |  Komik
Jednou jsme takhle seděli s kámošem u pivka a opět vedli zajímavé polemické debaty týkající se našeho života. Pak se nějak téma stočilo k němu a postěžoval si mi, že už ho nebaví být sám. Je mu skoro třicet a pořád si ještě nenašel tu pravou. Jeho poslední láska mu utekla před sedmi lety s nějakým korejcem a od té doby si nedokázal žádnou najít. První, co mě napadlo, bylo, že má nejspíše vysoké nároky. No a když na mě vysypal takový seznam, co by jěho láska měla splňovat, nestačil jsem se divit. A chtěl jsem mu je rozmluvit. Najít někoho, kdo by splňoval všechny jeho body je zkrátka nemožné. Některých se musí vzdát, ať chce, nebo ne.


Bod 1 - Musí být věrná.
Vzdát se tohoto bodu nemusí být zas tak špatné. Ovšem pokud by on sám nic netušil a dotyčná byla opravdu vychytralá a dokázala nevěru vždy pěkně ututlat. Hodně lidí si myslí, že věrnost ve vztahu je to nejdůležitější. Ovšem zárověň je to obrovský závazek, který je někdy těžké dodtžet. Pokušení le zkrátka lstivá mrcha.

Bod 2 - Musí být chytrá.
Život s holkou, která dokončila základku v osmé třídě a pak se vrhla na kariéru uklizečky veřejných záchodků by možná pro někoho byl zajímavý. Ale pokud by si ani nedokázala spočítat výplatu, měla pět dětí a k nim čtyři otce, pučovala si peníze a ty chodila propařit na diskotéky... No co k tomu dodat.

Bod 3 - Musí mít zdravé sebevědomí.
Neměla by všechno hned vzdávat. Pokud by se naskytla příležost, musí se pokust ji chytit. Měla by brát život jako výzvu a ne jako přežívání v tělě, o které se musí deně starat. Anebo ne. Klidně ať se všeho hned vzdá, protože si nevěří. Ať si žije ve svém zajetém stereotypu. Vždyť láska dokáže i hory přenášet.

Bod 4 - Nesmí být tvrdohlavá.
Pokud si bude stát vždy za svým, uričtě by to v dlouhodobějším horizontu nedělalo dobrotu. Chlapovi, který nedokáže holku přesvědčit a prosadit svůj názor, to hodně ubližuje na sebevědomí. Navíc, je-li to opakované. Anebo ne. Klidně, ať si dělá co chce. Pak ať klidně nadává, že jí nenavrhnul jiné řešení. Ať si je tvrdohlavá - jednou třeba narazí, bude hodně zklamaná a pak bude ráda, že má o koho se opřít.

Bod 5 - Musí to být optimistka.
Život s pesimistkou? V žádném případě! Poslouchat pořád, jak je všechno na prd, jak se svět ničí, jak my ničíme svět, jak všichni kradou a že je všude mafie, korupce a vláda podsvětí... Anebo ne - určitě by to bylo fajn pořád slyšet, jak je všechno na prd a že s našimi životy to jde z kopce a jednou stejně všichni skončíme pod drnem...

Bod 6 - Musí být pěkná.
Holka by měla reprezentovat svého kluka. Stejně jako on jí. To je jeho názor. Ale víme své... na vzhledu přeci nezáleží... A když na to dojde, vždy se dá zhasnout... nebo zavřít oči...

Bod 7 - Musí mít ráda přírodu.
Chodit na procházky s holkou, která po cestě vytrhá trsy keříků z živích plotů, která zašlápne každého broučka a rozplácne cokoliv, co jí jen prolétne kolem hlavy, musí znít akčně. Ale po čase to začne vadit snad každému. Anebo ne. Když ji to baví nebo rozčiluje, ať trhá a ničí. Mě je stejně příroda kradená a zlozvyky má přeci každý člověk.

Bod 8 - Musí umět podpořit a motivovat.
Občas je potřeba podpořit, když si nejsme něčím jistí. Zároveň to upevňuje vztah a vzájemné empatie k tomu druhému. Situace, kdy člověk potřebuje slyšet ta slova "joo, to dáš, neboj" jsou někdy hodně důležité. Anebo ne. Pokud se budu chystat na nějaké závody, určitě tam raději pojedu bez doprovodu a určitě nebudu čekat na to, že mi zavolá, nebo napíše smsku s pěkným textem a smajlíkem, že na mě myslí.

Bod 9 - Musí být šťastná a umět se radovat.
Zatrpklá emařka, které se celé dny ani neusměje, ani nepromluví vlídného slova a stále žije v jakémsi jiném temném světě. Stejně tak tam zatáhne i toho druhého a postupně i vše kolem sebe. Život se smrskne jen na lítost, nenávist a truchlení. Anebo ne. Určitě bych se tohoto bodu dokázal vzdát. Asi bych si ale časem začal podřezávat žíly.

Bod 10 - Nesmí být lenoch.
Celé dny u televize, seriálů a s popkornem v ruce. Romantické večery u tekly nejsou špatný nápad. Ale jen večery. Sedět celé dny doma a nic nedělat, nechodit na procházky, na kolo, na brusle, nejezdit na výlety... Anebo ne. Život to musí být přeci hodně pohodlný. Přijít z práce, natáhnout se na pohovku před telku, tam třeba i usnout a druhý den zase do práce. To je přeci zábava ne?

Bod 11 - Musí umět vařit.
Asi bod, kterého bych se dokázal zvdát jako první. Je takový názor, že holka by měla umět uvařit. Nemusí to být zrovna nějaká super bezchybná šéfkuchařka. Někdy je i milé, když se něco připálí... Anebo ne. Také neni špatné chodit po restauracích, barech a fastfoodech. Zdraví je sice jen jedno, ale tělo má jít do hrobu zhuntovaný, tak co.

Bod 12 - Musí umět naslouchat.
Ačkoliv se to může zdát divné, i kluk se někdy potřebuje vykecat. Ať už ze svých problémů nebo problémů někoho jiného a nebo prostě jen vyventilovat. A pokud mu jeho milá řekně, že nemá čas, hospoda je jasná volba. Anebo ne - ono je přeci fajn na "Dneska jsem měl v práci celkem zajímavý den" slyšet "hm, víš že kámoška se svým přítelem byli v tom novém akvaparku?"...

Najít ideál je nemožné. Mít seznam podmínek pro hledání je hloupost. Člověk si akorát prodlouží čekání a možné zajímavé protějšky díky tomu protečou mezi prsty.

Jakých bodů byste se vy nedokázali u svého protějšku vzdát? Existuje nějaký takový, nebo dokážete "zkousnout" cokoliv?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 christiiinka christiiinka | 9. června 2014 v 10:16 | Reagovat

Navrhovaný nový seznam :-D

Bod č.1 : Musí to být holka.
Bod č.2 : Musí se s ní dát vydržet.
Bod č.3 : Musí mě mít ráda.

2 Natas Natas | Web | 9. června 2014 v 11:59 | Reagovat

Dvanáct bodů? Možná bych se k takovému číslu taky dohrabala, ale tři navrhované od christiinky stačí. Bod č. 4, chlap snažící se prosadit svůj názor jen kvůli sebevědomí? To jaksi vyvrací bod č. 3 a mimo to, nemá li ho zdravé on sám, tak jak ho může chtít od ženy? To nedává smysl. Tvůj přítel si své vztahy moc komplikuje. ;-)

3 Kerria Kerria | Web | 9. června 2014 v 14:58 | Reagovat

Co kdyby kamárád dostal k posouzení podobný seznam "kvalit" toho pravého kluka?
1-6 stejné
7 Musí mít rád např. operu, protože kdo ji nemiluje je kulturní barbar.
8-10 stejné
11 Musí být domácí kutil, který všechno spraví.
12 stejný.
:-D
Jestlipak tvůj kamarád je schopný obstát ve všech bodech?

4 gamajka gamajka | 11. června 2014 v 8:08 | Reagovat

Jejda - to jsem se zase zasmála!

5 Alda Alda | Web | 12. června 2014 v 8:38 | Reagovat

Já se žádného z těch bodů vzdávat nemusím, protože moje drahá polovička splňuje všechny a trochu tvrdohlavé holky mám rád, takže ten bod 4 má u mě opačné znění.
Jinak o kráse (bod 6) se sice říká, že na ní nezáleží, ale přiznejme si pánové, že nad povahou té dotyčné se neuděláme, takže sice krása nemusí být na prvním místě, ale má taky svou váhu, protože potřebujeme, aby nás partnerka fyzicky přitahovala a totéž potřebují i slečny, né že né. :-D

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 11. července 2014 v 17:53 | Reagovat

Bod číslo čtyři se lidem dosti plete, tvrdohlavost a hloupost. Myslím, že když je žena zdravě tvrdohlavá a muž také, tak to ten vztah může i dobře okořenit.
Ale myslím, že ideál se najít nedá. Pak je to ovšem zábava, nemyslíte? :-D

7 Any Any | E-mail | Web | 27. října 2014 v 21:03 | Reagovat

Hmm... všechny tyto požadadavky se mi zdají docela rozumné. Nicméně z vlastní zkušenosti musím říct, že člověk je někdy schopen vzdát se některých nároků, přestože by to vůbec nečekal... Jednou jsem potkala kluka, který být skoro ve všem pravý opak toho, co bych chtěla... a byla jsem do něj blázen a dokázala jsem si představit být s ním, přestože tam bylo (zdánlivě) více proti než pro.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-