Večerní romance

7. července 2014 v 8:00 | Zprávař |  Z osobního života
Každý to jistě zná z filmů. Randící pár, zajde na dobrou večeři někam do restaurace, u stolu se svíčkami se pěkně napapá, pak jdou spolu k někomu z nich do bytu, tam si dají vanu, vínko, a jsou šťastni. Většina žen je z těchto filmů "hotová" a touží po tom někdy něco takového zažít. Jsem idealista a napadlo mě, vyzkoušet něco podobného v reálném životě.


S danou slečnou se známe už nějaký ten pátek a napadlo mě vyzkoušet, jak bude reagovat. Tím "vyzkoušet" jsem měl na mysli to, že kdyby odezva byla kladná a já na ní tímto gestem nějakým způsobem zapůsobil, byl bych zřejmě nějšťastnějším člověkem na světě. A na druhou stranu jsem byl také sám zvědav, jak si s tím dokážu poradit já.

První krok jsem vynechal - restauraci a jidlo. Ani nevím proč, ale něco mi říkalo, že to nebude potřeba. Domluvili jsme se tedy na sedmou hodinu. Doma jsem ze skříně vytáhl pytlik se sadou čajových svíček, a přemýšlel, kam všude je v bytě rozmístit. Jelikož v bytě máme hned za dveřmi schody dolu, několik svíček jsem rozmístil po stranách. Pak do koupelny dalších asi deset. Nechtěl jsem riskovat požár a tak jsem do obýváku dal svíčky elektronické - velikostí stejné jako ty čajové, ale na baterii. Pak jsem všechny ostatní zapálil a vyzkoušel, jak to bude vypadat. Působilo to zajímavým dojmem. Rozpačitě jsem hlídal, jestli někde nezačne hořet, nebo jestli nějakou svíčku nezhasne průvan.

Náhle přišla zpráva, že by se chtěla sejít už v šest. Trochu mě to vylekalo, protože už bylo pět hodin a já jen hodinu rozmisťoval svíčky. Rychle jsem tedy ještě do koupelny připravil skleničky, lahev červeného, misku a její oblíbené brambůrky. Misku s brambůrkami jsem také připravil do obýváku k televizi. Poházené oblečení a různé zbytečné věci jsem ukryl u našich v ložnici a připravil se na akci. Bylo to jen tak tak a za pět minut jsme se již měli setkat.

Výhodou je, že bydlíme jen pár set metrů od sebe, takže naplánování času, kdy se můžeme sejít, je velice jednoduché. Rychle jsem zapálil svíčky na schodech a vyrazil směrem k místu setkání. Přesně v devět jsem tam přišel a čekal, až přijde. Po deseti minutách konečně přišla, s úsměvem na tváři. Byla krásná, jako vždy, a nesla tašku. Tak trochu jsem tušil, co v ní je, ale přeci jsem se zeptal. Odpověď "neptej se", mne sice trochu zaskočila, ale jen se tím potvrdilo, že tam bude něco k jídlu.

Když jsem otevřel dveře od bytu, vypadalo to jako vchod do kostela při Vánoční mši. Po stranách hořící svíčky, vůně vosku a stíny, které dělala světla z plamínků, krásně podtrhovala tajemnou atmosféru. Vypadala překvapeně. Sešli jsme dolu do bytu, přímo k televizi, kde jsme si pustili seriál. Já zatím raději sfouknul svíčky na schodech a zapálil ty v koupelně, kde jsem rovnou do vany začal napoštět vodu. S vanou samozřejmě počítala, jinak bych samozřejmě koupelnu nepřipravoval. Chtěl jsem to zkrátka zkusit, jako v těch filmech. Překvapio mě, že se přišla za mnou do koupelny podívat, co tam dělám. Vylekala mě, protože jsem nechtěl, aby ji viděla ještě nepřipravenou. Také mi připravila to "tajemství" z tašky, kterou přinesla. Bylo to velice dobré a ještě druhý den jsem si to vzal do práce jako oběd.

Po několika minutách byla vana napuštěna a my se od televize vydali směrem k ní. Zrovna dávali Gotzillu, tak jsem ji stopnul a že ji dokoukáme potom.
Koupelna vypadala tajemně. Jen světlo svíček ji osvětlovalo, osvětlovalo také láhev s připravený červeným vínem a skleničkami. Bylo slyšet šumění pěny a tichá hudba, která se linula z mého pokojíku - pustil jsem totiž rádio, aby nebylo zase takové ticho.

Pak to bylo celkem pěkný - vlezli jsme do vany, rozbalili brambůrky, nalili vínko a povídali si. Stud byl vzájemný, i když předtím jsme již společnou vanu zkoušeli. Díky pěně jsme se cítili alespoň torchu oblečeni a vínko nám dodávalo jakousi odvahu i při velmi malém množství pěny. Dali jsme si také hydromasáž, která navíc zajistila další hory sněhobílé šumící pěny. Já se cítil báječně. Bylo to zajímavé a byl jsem rád, že jsem to konečně mohl vyzkoušet, jako v těch filmech.

Pak jsme vylezli, osušili se, šli se koukat na televizi, kde byla pauznutá Gotzilla. Vínko a brambůrky jsme nenechali v koupeně, ale vzali je s sebou a dál popíjeli a mlsali. A tulili se. Výběr filmu asi nebyl moc vhodný, protože bylo vidět, že na takový žánr moc není, ale bohužel, chybky se zkrátka vždycky někde najdou.

Po půlnoci už musela domů, tak jsem ji doprovodil a dali si pusíka na rozloučenou. Možná jsem čekal něco víc, že se třeba zdrží do rána, ale pak jsem si uvědomil, jak chrápu, takže jsem byl nakonec i trochu rád, že "v nejlepším je dobré přestat". Navíc jsem musel druhý den vstávat do práce, takže jsem hned šel spát.

Budíka jsem si tentokrát nastavil o půl hodinky dřív, abch stihl všchno uklidit, než se vrátí rodiče z chaty. Všchno vyšlo podle plánu a já byl rád, že jsme si užili romantický večer. Jak to celé působilo na ní, nevím. Asi byla překvapená.

Pár dní potom jsme se neviděli a když mi napsala, že by se ráda se mnou zase viděla, souhlasil jsem. Večer jsme se sešli na našem místě a ona si vzala brusle... ale to už je zase jiný příběh... Stručně řečeno, měla pěkné tričko, které naznačovalo, abych ji políbil, což jsem asi fakt měl udělat. Pak jsme se viděli opět po několika dnech, tentokrát hned po práci. A když jsem po půlhodině slyšel už asi po stý, že je její kámoš v Bulharsku, že se na něj těší, že bude opálenej, a bla bla bla další věci s jeho přezdívkou, co jsem už ani nevnímal, tak mi došlo, že to dál fakt nemá cenu.

A kdo už tušil o jakou že slečnu se jedná, mohu prozradit, že šlo o tu z minulého článku. Já děkuji všem za upřímné komentáře. Četl jsem je všechny a i když jsem nenapsal žádnou reakci, všechny jsem si vzal k srdci. Zvlášť po tom všem, co jsme ještě potom prožili.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 7. července 2014 v 9:40 | Reagovat

Šťastná to žena! Tohle bych si fakt někdy chtěla vyzkoušet ;). Měl jsi se jí zeptat, co na to říkala, a jak to na ni působilo ;).
Rozhodně to zní romanticky :-D.

2 Lady I. Lady I. | Web | 9. července 2014 v 23:25 | Reagovat

Musím se hrozně smát, když si představím tu romantiku a do toho GODZILLA! :DD Ta je v tom všem jako pěst na oko. :D Na druhou stranu chápu, že když už se chlap přemáhá a dá si práci s romantickým večerem, svíčkami, atmosférou (fakt upřímný palec nahoru pro chlapa, kterého napadne tohle zorganizovat "jen tak"), že si zaslouží spíš nějaký akční film, než se do toho ještě týrat nad nějakým ženským slaďákem. :D Myslím, že i tak to pro slečnu muselo být hodně působivé. :)
Jenom maličkost... chlap by vážně nikdy, ale nikdy v životě neměl použít slovo "pusík". :D Promiň. :D

3 Lukáš Lukáš | Web | 13. července 2014 v 11:01 | Reagovat

[1]: vskutku...

já jakožto vnitřně napůl žena mohu podobné pocity potvrdit

mám ve velké oblibě romantiku :) vážně

4 Natas Natas | Web | 14. července 2014 v 9:53 | Reagovat

Článek už jsem četla, ale mám pocit, že někde jinde. To není podstatné. Výběr firmu k tzv. romatickému večeru nic moc. Večer docela osekaný. Brambůrky k romatickému večeru? Inu, mohlo se to slečně líbit, ale to české podání, se mi osobně nezamlouvá, spíš je to hodně špatná parodie na romatiku. Většina mužů si pod romantikou vybaví film, víno, vanu a něco co křupe, ale romantický večer se dá prožít i jinak, bez parodie a s trochou vlastní fantazie - originality.

5 zpravar zpravar | Web | 14. července 2014 v 17:53 | Reagovat

[4]: Četla?? a kde? Brambůrky si slečna poručila, takže jsem jen vyhověl :) Jistěže se dá prožít romantický večer na tisíce způsobů :) Chtěl jsem to jen zkusit podle filmů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-