Zaměření: Na sebe

20. října 2014 v 8:00 | Zprávař |  Z osobního života
Posledních několik týdnů bylo pro mne hodně přínosných. Ať už z hlediska toho, co jsem prožil, nebo z hlediska toho, jak se na to díváte vy, čtenáři. Minulý týden mi přišla posilovací věž. Sestavil jsem si jednoduchý cvičební plán a pak s kamarádem, který se o cvičení také zajímá a má více zkušeností, jsme dali dohromady tréninkový plán na následující měsíc.


Rozhodl jsem se začít plně věnovat jedné činnosti, která mi jednak odvede pozornost od samoty a jednak tím udělám něco pro své tělo. Nevím, jestli je tohle nějaký boom letoška, ale všímám si, že hodně lidí z mého okolí se začíná věnovat sportu. Běhají, chodí do posilky a zkrátka dělají něco pro své tělo a zdraví.

Já celý život jezdil jen na kole. Kdykoliv byla příležitost. Ale jak šel čas prostě to člověka jednou omrzí. A tak jsem se loni v lednu začal věnovat posilování. Samozřejmě jsem kolo nezanedbával, ale už jsme nejezdil tak často a tak intenzivně. Postupně jsem si pořídil jednoruční nahládací činku, vyrobil dvouručku. A chytlo mě to. Na facebooku mám v oblíbených několik fan stránek zabývajících se posilováním a fitness, takže motivaci mám denně na displeji.

Takže teď na zimu mám jasně daný plán - makat na sobě. Venku stejně nepůjde nic dělat - určitě bude zase bláto, mlhy a déšť... Každopádně jsem zvědav, jak to půjde a jaké budou pokroky. Možná to ale bude hodně stereotypní - od rána do večera práce, večer po práci si trochu dáchnu, pak se vrhnu na posilku, pak na televizi a spát. Možná si někdo řekne, že je to hrozný režim. Ale mohu potvrdit, že jde jen o zvyk. Pokud si zvyknete na určitá pravidla a systém, tak pak není problém harmonogram dodržovat a co víc - pokud jej někdy budete nuceni porušit, bude vám prostě chybět. Člověk to začne brát jako samozřejmost a už se toho nemůže zbavit. Jestli by se to dalo nazvat závoslostí, nevím. Ale je možné, že si něco podobného časem vypěstuji. Závislost na sportu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 20. října 2014 v 16:36 | Reagovat

Čoveče s tím boomem máš asi pravdu. Co jsem měla FB, ta mi neustále chodily pozvánky do různých fitness skupin atd. A závidím ti tvé odhodlání, musím se sebou začít něco dělat... Už to mám, začnu jíst zdravě :)

2 zpravar zpravar | Web | 26. října 2014 v 9:10 | Reagovat

[1]: No, předsevzetí je jedna věc, pak jde o to, jak to člověk dokáže splnit :) Budu drzet palce :)

3 Tomáš Rybáček Tomáš Rybáček | 16. listopadu 2014 v 0:13 | Reagovat

Závislost na sportu jednoznačně existuje. Někde jsem čet, že pokud ho provozuješ pravidelně v určitej čas, tělo se na to podvědomě připraví. Pokud potom cvičit nepujdeš, budeš se cítit divně - jednoduše proto, že tělo je nadržený :-D
Jinak sport je opravdu nejlepší lék na depky, endorfiny dělaj svý, taky jsem toho jeden čas využíval ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-