Simulátor rulety

26. ledna 2015 v 8:00 | Zprávař |  Informátor
Kdysi dávno jsem tady na blogu psal několik článků (třeba tento), jak je ruleta špatná, návyková a že člověk nemá možnost ji oblbnout. Respektive - přechytračit statistiku. Je to už nějaký pátek, co jsem si řekl, že už nikdy. A přece. Minulý víkend jsem se k ní zase vrátil, na B-win vložil dvě kila začal hrát...


Za půl hodinky jsem měl kilo v kapse, ale ty nervy, co mě to stálo... Přestože jsem vsázel jen po 6 korunách na červenou/černou a při špatné barvě navyšoval o dvojnásobek, moc jsem se bál a bylo to o nervy. Pak jsem to zabalil, protože jsem dostal velice zajímavý nápad. Vytvořit, napsat program, který by simuloval ruletu. Aby automaticky generoval čísla, vsázel podle systému a vyhodnocoval výsledky. Netrvalo ani sedm hodin a prográmek byl na světě:

Stručný popis:
Program automaticky generuje čísla od 0 do 36. Má zadáno, jaká čísla jsou černá a jaká červená, jaká sudá a jaká lichá. Dá se nastavit počáteční vklad, který bude hráč mít a kolik bude sázet. Rychlost generování čísel se dá nastavit, od 3 sekund do 10 milisekund. Pak záleží na počítači, jak rychle si s generováním poradí.

Program nabízí dvě možnosti systému vsázení s individuálním nastavením (na obrázcích okno "strategie"). Sázku na konkrétní čísla, nebo systém červená/černá.

Systém na konkrétní čísla:
Mohu si nastavit, na jaká čísla bude pravidelně vsázet nějakou částku. Výsledkem byl téměř okamžitý bankrot. Takže vsadit na 30 čísel a doufat, že nepadne něco jiného, opravdu nelze.

Systém červená/černá:
Nejrozšířenější taktika. Vsázet na jednu barvu a pokud nepadne, vsadit dvojnásobek. Pokud opět nepadne, sázku opět zdvojnásobit. Tento způsob mi vydržel na zhruba 100 tahů. Pak přišel bankrot. Proto jsem ještě přidal podmínku, která zvyšuje pravděpodobnost úspěchu následujícím způsobem, jako je na obrázcích dole: Počkat (nevsázet), dokud několikrát za sebou nepadne černá barva. Až se tak stane, začít vsázet na červenou, systémem 6,12,24,48. Protože čím vícekrát padne za sebou stejná barva, tím je pravděpodobnější, že padne barva opačná.

Pak jsem ještě doplnil speciální funkci, že pokud hráč zbankrotuje, vloží se opět počáteční vklad, zapíše se číslo tahu do seznamu vpravo a sází se dál.

Celkěm jsem udělal 3 pokusy, o kterých taky napíšu. Jsou to v podstatě jen varianty s první sázkou, kdy černá po sobě padne 7x, 8x, 9x.


Pokus číslo 1:
Nastavil jsem generování 100 000 tahů a výsledek je vidět z obrázku níže. S počátečním vkladem 200 a sázením od 6 jsem zbankrotoval celkem 4x. Začal jsem vsázet na červenou, až když předtím padla 7x černá.No a výsledek? Po 100 000 tazích (asi 10 minutovém "hraní") jsem měl sice 308, ale po 4násobném bankrotu jsem celkově v mínusu 492. Přitom se stalo, že během hry padla černá za sebou až 18x. Poměr černé/červené se pohyboval celou dobu kolem 50%. Maximálně jsem dosáhl částky zhruba 650, což je docela slušné. Nicméně za cenu těch 4 bankrotů...

Pokus číslo 2:
Opět generování 100 000 čísel, s vkladem 200, příhozem 2x při prohře, ale tentokrát vsazením od 8. opakování černé barvy.

Výsledkem tohoto pokusu byl 1 bankrot a cílová částka 404, takže dvojnásobek. Nicméně i s bankrotem jsme zpět na 200 (resp. 204, ale kdo by řešil 4 koruny...), takže nula od nuly... Tentokrát padla černá maximálně 15x za sebou. Maximální dosažená částka byla kolem 550, takže pokud bychom v tu chvíli hru skončili, byli bychom 350 v plusu.


Pokus číslo 4:
Opět stejné parametry, akorát že tentokrát vsázím až od 9. opakování černé barvy.

Tentokrát se vše obešlo bez bankrotu, což je docela úspěch. Přesto se černá barva za sebou opakovala až 15x, což je z grafu vidět v té třetí čtvrtině. Maximálně tedy bylo utrženo zhruba 500 a konečená částka byla 422. Až tedy na ty 3 veliké propady celkem slušné, výdělek tedy 222...


Jaký si z toho uděláte závěr, je jen na vás. Program mám stále u sebe a kdyby jej někdo chtěl, není problém a dám ho ke stažení a můžete si sami simulovat, jak byste dopadli. Samozřejmě, má své mouchy, není to žádný profesionální měřič statistiky, ale jako odrazovač od rulety je to myslím bude plnit účel.

Pokud byste měli nějaký jiný tip na nějakou strategii, napište mi ji do komentářů a já ji zkusim naprogramovat, nasimulovat a příště třeba vyjde další zajímavý statistický článek na toto téma.

Když hraji ruletu v nějakém casinu (online samozřejmě), tak jsem velice opatrný a jelikož jsem hodně "nervák", strávim u toho maximálně půl hodinky, protože pak bych se mohl tzv."utrhnout ze řetězu" a mohl o všechno přijít jenom kvůli chamtivosti. Nemluvě o tom, že mi u toho pumpuje srdce jako při sprintu... :D Předminulý víkend jsem utržil kilo, poslední víkend jenom padík. Nejsou to závratné sumy, ale časem, jak jsi uvědomuju to riziko, už pomalu věřím, že to vložené dvoukilo stejně nikdy neuvidim, byť tam je teď skoro dvojnásobek...

A na závěr ještě takový můj poznatek: "Ruleta je o statistice a pravděpodobnosti a to nelze ošidit. Casino má vždy navrch a vždy záleží jen na štěstí, pokud ho budume při sázení mít."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Laman Laman | 26. ledna 2015 v 8:26 | Reagovat

byly pokusy nastavené na počet tažených čísel, nebo na počet sázek? protože jestli na počet čísel, tak jen dojdeš k tomu, že méně hrající strategie méně prohraje.

"Protože čím vícekrát padne za sebou stejná barva, tím je pravděpodobnější, že padne barva opačná." - to není pravda, předchozí tahy neovlivňují tahy budoucí (u skutečně náhodných čísel)

2 Václav Hess Václav Hess | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 13:57 | Reagovat

Zajímavý článek ale nějak se mi nechce věřit že by se tam dalo vyhrávat. ;-)

3 Zprávař Zprávař | Web | 8. února 2015 v 14:49 | Reagovat

[1]: Bylo to nastaveno na počet čísel i sázek. Pokud 6x za sebou padla červená, tak vsadil. Pokud prohrál, vsadil dvojnásobek a tak dokola, dokud sázka nepřekročila určitou hranici, tak pak sázel zase od základní sumy.
Pravda je, že pravděpodovnost u každého tahu je úplně stejná, bez ohledu na předchozí výsledek. Proto se zde zabývám statistikou a pravděpodobností, která říká, že čím vícekrát za sebou padne jedna barva, tím je pravděpodobnější, že následující tah padne barva opačná.

[2]: Určitě se vyhrát dá, ale chce to hodně štěstí... Pokud už to samotná casina nějak šidí, tak vyhrát samozřejmě nelze. Alespoň ne takové částky. Záleží na každém, co si od "výhry" slibuje. Někdo chce vyhrát tisíce a samozřejmě prohraje všechno, takže podle něj se na ruletě nedá vyhrát, a někomu jinému stačí vyhrát kilo nebo pade a bude spokojen, zabalí to a odejde a může říct, že se na ruletě dá vyhrát...

4 Robert Robert | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:19 | Reagovat

"Proto se zde zabývám statistikou a pravděpodobností, která říká, že čím vícekrát za sebou padne jedna barva, tím je pravděpodobnější, že následující tah padne barva opačná."

Pletete si příčinu a následek :D To, že padá jedna barva nezvyšuje pravděpodobnost toho, že padne druhá. Pravděpodobnost celé série třeba deseti červených je dopředu malá, ale když už se to stane, tak to nijak neovlivní, to, jestli padne po jedenácté. Celý problém je v tom, že si lidé pořád pletou pravděpodobnost celé série a dalšího tahu v sérii. To je dost rozdíl :D

Jinak když na něco přijdete, tak hurá do casina a zkuste: http://www.hazardnihrac.com/ruleta

5 Martin Martin | E-mail | Web | 2. října 2017 v 11:46 | Reagovat

Na ruletě online mám rád, že je k dispozici obrovské množství sázek, ze kterých si můžete vybrat. (web)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-