PnP: Kamarádky od školky (3)

30. března 2015 v 8:00 | Zprávař |  Story

Část 3: Narozeniny

"Hodně štěstí, zdraví. Hodně štěstí zdraví! Hodně štěstí milá Lucko, hodně štěstí, zdraví!" s těmito slovy a za zvuku prskajícího dortu vcházela Věra s ještě dalšími kamarádkami do obýváku, kde nerpělivě čekala krásně oblečená Lucka, jakožto dnešní oslavenkyně.


"Jej, to je skvělý dortík!" usmála se, když ho spatřila. Nebyl to obyčejný dort, ale ovocný, speciálně udělaný pro nadšence sportu. Ve spodu měl kolem dokola malé rozinky, které vypadaly jako činky a nahoře byla jedna velká, z marcipánu.

"Ale to není všechno." řekla Věra, otočila se a sundala bílé prostěradlo pod kterém bylo ukryto...

"Nové kolo!" Vyjekla nadšeně Lucka. "To je přesně to, na které jsme se tenkrát dívaly v tom obchodě!" a oči se jí zelily slzami.

"Ano, to je ono. Viděla jsem, že se ti opravdu líbí a to tvoje staré už za chvilku doslouží. Můžeme ho hned zítra projet, jestli chceš." usmála se Věra.

"No že váháš! To je úžasný! Moc ti děkuju!" objala Lucku a daly si pusu.

A jak si řekly, tak udělaly. Protože Věru začal sport hodně bavit, byla už brzy ráno vzhůru, aby se mohla pořádně před jízdou rozcvičit.

"Pojedeme zase náš okruh?" ptala se Věra při míchání šejkru. "Jasný, dneska tam snad nebude moc lidí takhle po ránu." odpověděla Lucka a šla se převléct do cyklistického.

Jelo se krásně. Sluníčko hřálo na záda, teplý větřík je jemně hladil po tvářích a obě se smály a byly šťastné, jak jim to pěkně jede. Hlavně Lucka. Byla moc pyšná na to, že má konečně pořádné kolo, za které se nemusela stydět pokaždé, když si ho opírala u místní restaurace.

V tom ale z dálky zahřmělo. Holky se trochu polekaly, ale seděly dál a popíjely citronovou šťávu. Najednou se rychle setmělo a vzduch se citelně ochladil.

"Hele, asi pojedem ne? Vypadá to na pořádnej slejvák." řekla Lucka a Věra souhlasila. Kopla do sebe poslední hlt a vyrazily na cestu.

Neujaly ale ani pár set metrů a začalo trochu poprchávat. Pak začalo pršet hustěji a hustěji. Ale holky stále jely a nevadilo jim to, protože věděly, že doma se osuší a vše bude v pohodě. Pravda, že jely trochu rychleji, aby zmukly co nejméně, ale to co se nemělo stát, se stalo. Jely po silnici, protože cyklostezka byla místy pod vodou a nedalo by se projet. Najednou se ze zatáčky proti nim vyřítilo auto, které dostalo na mokré silnici smyk. Stalo se to velice rychle. Byl slyšet jen náraz a pak ticho, jen šumění deště.

Holky se probraly až v nemocnici. Ležely vedle sebe na lůžku a když se Věra probrala, Lucka ještě spala. Nejdřív nevěděla, co se stalo, ale pak si postupně vzpomínala, že jely domů za deště. Podívala se z okna a tam bylo krásné sluníčko. "Je to pryč." řekla si. Byla ráda, že je živá a čekala, až se probudí Lucka.

Chvilku ležela s rukama podél těla, otevřenýma očima koukala do stropu a najednou začala brečet. Nejdřív tomu sama nevěřila a doufala, že je to jenom sen. Nebyl.

To probudilo Lucku, která se ospale začala rozhlížet kolem sebe a také postupně zjišťovala, co se stalo.

"Věro? Jsi v pořádku? Proč brečís?"

Věra pořád brečela a nemohla přestat. Zabořila hlavu do polštáře s nadějí, že utiší tu bolest.

"Dobrý den, děvčata." pozdravil doktor, který zrovna vešel do pokoje. "Tak už jste se nám probraly, vítejte zpět holky." a usmíval se, protože měl radost z dalších dvou zachráněných životů. "Dnes bychom mohli slavit vaše druhé Narozeniny, obě jste měly veliké štěstí."

"Proč brečí?" zeptala se Lucka pana doktora, který ji prohlížel. Sestřička zatím uklidňovala vedle ležící Věru, která se z toho šoku pomalu vzpamatovávala.

"To Vám bude muset povědět sama." zněla temná odpověď.

Když zdravotníci oděšli, podívala se Lucka na Věru tázavým pohledem. Ta pustupně odkryla deku, kterou byla přikrytá, a...

"Obě?" zeptala se Lucka.

"Ano."

Pokračování příště?


Hlasujte v anketě pro možnosti dalšího pokračování:
  • Možnost 1: Věra půjde do sebe a přijme svůj handicap.
  • Možnost 2: Věra to psychicky nezvládne a zhroutí se.
  • Možnost 3: Lucka sežene sponzory, kteří zafinancují protézy pro Věru.
Výsledky hlasování:


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-