Úsvit planety opic (2014)

13. dubna 2015 v 8:00 | Zprávař |  Filmátor
V prvním díle bylo pěkně vidět, jak má lidstvo sebedestrukční schopnosti. A v tomto pokračování vlastně bylo vysvětleno, že každý inteligentní tvor se jednou sám vyhubí, protože se vždycky najde nějaký zrádce. Ale to není tou hlavní myšlenkou. Především mne zaujala myšlenka dvou stejně inteligentních ras, které by se v ideálním případě měli domluvit a žít společně. Jenže to tak nelze. Vždy se zkrátka najde někdo, kdo tuto rovnováhu poruší, někdo, kdo chce vládnout všem a být lepší. Někdo, kdo se povyšuje nad ostatní a nerespektuje pravidla.


Osobně jsem byl napjatý, kdo tuto rovnováhu naruší a nakonec jsem si oddychl, že nakonec ti zlí nebyli lidé. Jestli to tak je správně, těžko říci, nicméně myšlenka dvou ras je suprová. A ještě ten otevřený konec. Jsem zvědav na pokračování, regulérní bitva mezi opicemi a lidmi... ALe to už asi moc předbíhám...

Oficiální text:
Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země.

Mé hodnocení:
Parametry filmu:
Akce:
Napětí:
Strach:
Humor:
Brutalita:
Romantika:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lisi Lisi | Web | 13. dubna 2015 v 16:30 | Reagovat

Film jsem viděla v kině, pamatuji si, že jsem byla nadšená. Zajímavý je na filmu hned začátek, kdy tam jsou titulky k opičině.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-