Interstellar (2014)

11. května 2015 v 8:00 | Zprávař |  Filmátor
Byl první máj, večerní máj, filmu čas. Zajímavě pojatý film o otci dvou dětí, který se vydá na cestu vesmírem, aby zachránil celé lidstvo, protože na Zemi jsou písečné bouře, které ničí úrodu. Důvod odjezdu na jinou planetu mi přišel opravdu "divný", a tím spíš celý koncept toho, že lidstvo je vlastně takový parazit, který jednu planetu zničí, vyčerpá zdroje a pak se přesídlí na jinou, je trochu smutný.Obecně vzato, nápad nic moc, ale co mě nadchlo byla ukázka relativity. V tomto filmu to bylo podáno velice krásně, jak z časového, tak prostorového hlediska. No a samozřejmě že ani láska není nade vše, protože nedokáže překonat gravitaci... Trochu zmatené, ale ve výsledku jsem to tak (ne)pochopil.

Ve filmu mi chyběla větší akce, oproti tomu dojemné části příběhu opravdu chytli za srdce. Chvílemi se příběh neuvěřitelně táhl, takže mi to nedalo a občas jsem vzal do ruky mobil, kde jsem procházel facebook.

Pobavil mě nápad hranatého robota, který se občas docela dobře pohyboval na to, že vypadal jak chodící skříň s monitorem. A teď si uvědomuji, že to byl vlastně jediný robot v celém filmu. Na to, že se jednalo o budoucnost, docela slabé...

Mé hodnocení:
Parametry filmu:
Akce:
Napětí:
Strach:
Humor:
Brutalita:
Romantika:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 11. května 2015 v 11:28 | Reagovat

Mně se to líbilo. Roboti byli úžasní a šikovní i přes mrazákoidní design + ty jejich vtipné průpovídky. Nejvíc mě překvapil na té planetě plné vody, jak zachránil tu ženskou - z mrazáku se stalo cosi shurikenózního. :D Úrodu neničila písečná bouře, ale nějaká nákaza, co napadala plodiny, ne?

Oni přece nemohli za tu nákazu, tak proč jim vyčítat, že chtějí zachovat lidstvo tímto způsobem?

Mně se nejvíc líbil konec, kde jsme pochopili, že každá nepodstatnost v úvodu měla nějaký smysl.

2 Zprávař Zprávař | Web | 17. května 2015 v 21:03 | Reagovat

"shurikenózního" :D Jo, ale máš pravdu, mě fakt překvapilo, že se dokáže pohybovat i rychleji :D Jo, s tou nákazou máš vlastně pravdu, ale ty písečné bouře také asi něco znamenali, ale asi jsem nepochopil co... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-