Carmageddon: Reincarnation

21. prosince 2015 v 8:00 | Zprávař |  Z osobního života
A je to tu! Dloooooouho očekávaná hra, která mi posledních pár týdnů nedá spát. Nejbrutálnější hra, jakou jsem kdy hrál má pokračování. Těšil jsem se na ni jak malej Jarda a když jsem ji konečně našel ke stažení, neváhal jsem a těch 12 giga začal v sobotu ráno stahovat. Žel bohu, po obědě vypadlo wifi připojení a musel jsem začít znovu... No, v deset večer jsem to konečně dostahoval a spustil instalaci. A pak se to rozjelo...

Další část článku může obsahovat trochu brutálnější výrazy, tak prosím slabší povahy, aby dál nečetli.


Po spuštění jsem si uřezanou rukou navolil optimalizaci hry pro můj notebook jsem se pustil do pořádného hraní. Trochu mě mrzí, že z ruky neteče krev jako v prvním díle. Úvodní tutorial jsem lascivně přeskočil a plně se ponořil do reality, ve které je možné úplně všechno. Nabouchaná kára od Maxe se začátku dala ovládat dost špatně, ale po několika minutách hraní jsem si docela zvykl.

Grafika je úžasná. I přes to, že detaily byly nastaveny na minimum, bylo vidět každé střevo, které vylítlo z právě rozčtvrceného obyvatele. Po pár minutách hraní jsou po městě potoky krve, utrhané končetiny, hlavy, ruce, nohy a tamhle leží nějaká střeva a berle té staré paní...

Čuměl jsem do toho až do jedné ráno a s červenýma očima dál drtil soupeře, lidi, semafory a vůbec všechno, co se hýbe. Takovej masakr jsem v životě neviděl. Ani se nedivím autorům, že tentokrát do nastavení dali možnost změnit barvu krve na modrou nebo zelenou. Hra sice pak nevypadá tak reálně, ale takové odlehčení je zkrátka potřeba.

Fyzika funguje dokonale. Přejetí lidé a zvířata mají oproti předchozím dílům větší vliv na stabilitu vozidla, čímž občas dost komplikují plynulou přímočarou jízdu. Ale to vůbec nevadí, protože tak jako tak, se na mě nahrne pět soupeřů, kteří mě přimáčknou k baráku takovým způsobem, že chudák řidič vyletí z auta ven, kde ho jeden ze soupeřů přejede a rozmázne na chodníku.

Zvuky mi přijdou hodně podobné jako ve dvojce, ne-li úplně stejné. Ale to nevadí, jsem na to zvyklý, tak proč to měnit. Hudbu jsem po dvou hodinách hraní musel vypnout, protože mi už docela brněla z toho hardcorového deathmetalového žánru.

Bonusy a boxy s vychytávkama jsou ve většině případů stejné, ale přibyly nové, ještě zábavnější a lepší.

Například jsem rád za bleskové usmažení lidí, kdy jenom projíždíte ulicemi a všechny lidi ve vašem okolí doslova usmažíte na černé uhlíky a pak jen koukáte, jak vám za to nabíhají body a čas. Také ohnivé koule, které se dají po aktivaci vystřelit. Těmi někoho zapálíte a už jen čekáte, až uhoří. Líbí se mi novinka "prdu", kdy vypustíte za zvuky prdu z auta nějaký zelený obláček a všichni kolem auta se začnou dusit. A nebo "Halelujah!" :D kdy jsou lidé v okolí brány do nebes za hudby "Háááleluja" :D Anebo totální devastace, kdy jsou všem okolo utrhány všechny končetiny a pak z nich jen všude kolem stříká krev. Samozřejmě nechybí tancující fóbie, při které začnou všichni trsat a do toho zní dance hudba :D

Zničit soupeře už je docela obtížné. Všechna vozidla jsou tak vymazelná, že každý záhyb, plech, může odpadnout. Nemluvě o propíchnutých, nebo zcela sundaných pneumatikách a jízdě na samotných discích. Sem tam vám kolo upadne a vůbec celé auto se dá pěkně vytvarovat podle nárazů. A co je úplná pecka, jsou opravy. Už to není jenom "nafouknutí" karoserie, ale všechny komponenty se jakoby magnetem přitáhnou k autu. Včetně kol. A to je prostě pecka.

Mapy a lokace jsou dotažena do nejmenších detailů. To, co mi u druhého dílu vadilo (resp. tam vůbec nebylo), je tady naprosto vyladělo. Každý schod, záhyb domu, kamínek, stromeček, prostě všechno tu je. I když, popravdě, někdy je docela na obtíž, když vám v rozjezdu brání nějaká odpadní roura čouhající z baráku.

Obecné zpracování má hrozně moc vychytávek. Od hladiny vody, která se v každé mapě mění, až po různé baráky, do kterých lze vyjet a vymasakrovat tam všechny obyvatele... Například nedávno jsem našel noční klub, ve kterém byly nejen lehké holky, ale také zvířata - tučňáci a krávy :D Mno, po mém odjezdu tam bylo mrtvo a čerstvý červený nátěr stékal ze stěn.

O detailech nehovořím. Hraju na ty nejnižší a už při tom je to pecka. Každý člověk nebo zvíře, které se vám kutálí po kapotě, zanechá stopu.

Co se typů her týče, zůstalo v podstatě to samé, akorát je to rozděleno do více kategorií: Klasická karma, kde zvítězíte tím, že buď zničíte všechny soupeře, nebo projedete všechny checkpointy, nebo zabijete posledního živého tvora na mapě. A pak tu jsou jednotlivé mise - projíždění přes náhodně se objevující checkpointy, přejíždění vytipovaných lidí, nebo zničení co nejvíce soupeřů.

Mimochodem, při hraní mi konečně došlo, proč se hra jmenuje zrovna "Carmageddon". Je to vlastně armageddon vaší karmy :D

Když jsem se ke hře druhý den vrátil, nevěřil jsem vlastním očím. Neuložilo se to. Prostě ten progres, co jsem od posledně udělal, se neuložil a musel jsem začínat znova tutoriálem. A to me sakra nasralo. Tak jsem pátral a pátral a zjistil jsem, že to byla nějaká globální chyba první verze. Takže jsem si musel stáhnout aktualizaci na verzi 1.2, která činila dalších pět giga, takže dalších několik hodin stahování. Nakonec vše dobře dopadlo, akorát při spuštění musím na pár minut vypnout antivir, aby se mi to rozjelo. Takže teď už jedu bomby!

Zatím jsem v nějaké čtvrté úrvni a jsem zvědav, co mě čeká dál. Pro fanoušky krváren, brutalit a pro psychicky labilní jedince to je hra jako stvořená :D I když, když jsem den na to jel v pondělí do práce, říkal jsem si, proč to nevzít po chodníku... :D

Suma sumárum, na Vánoce mám o zábavu postaráno a ještě přikládá pár screenů z netu, protože ze hry se dělaji dost obtížně, resp. jsem nenašel nástroj, kterým screeny dělat. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 21. prosince 2015 v 16:33 | Reagovat

To by můj brácha slintal, kdybych mu jí koupila! :D

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 15:40 | Reagovat

Toy podle obráyku dost husty :-)

3 Zprávař Zprávař | Web | 30. prosince 2015 v 21:42 | Reagovat

Je to pecka, jsem už za půlkou a pořád hustý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-