Ohlédnutí za rokem 2015

27. prosince 2015 v 8:00 | Zprávař |  Zprávař
Tak už je to tady. Poslední článek letošního roku je tu a s ním bilancování, co se ty za uplynulý rok dělo, co vycházelo, co jsem publikoval. Pojďme společně zavzpomínat na rok 2015. Rád bych v něm shrnul jednak články, které vyšly, ale jednak také něco z mého osobného života, pokud to nekoho ještě zajímá... :D


Nový rok začal úsporami a šetřením. Netradiční metody a způsoby, jakými se dá ušetřit jsem obohatil blogový svět. Oproti ostatním článkům, byl tento docea často kladně hodnocen.

Tentýž měsíc jsem hodně přemýšlel. Jestli to bylo tím sentimentem po Vánočních svátcích, nebo čím, to už si nepamatuji.

A na konci ledna jsem vymyslel program pro simulaci rulety. Jen abych zjistil, že statistika a výhry zkrátka vždy hrají pro casina.

Začátkem únra jsem vzpomínal, jaké bylo mé dětství, bez technologií a techniky.

Protože byl další týden Valentýn, nemohl jsem si jako single člověk nenechat na toto téma svůj názor a pohled.

Poslední video pianisty vyšlo letos už v únoru. Od té doby uběhla pěkná doba a nic nového jsem nenahrál. Oproti tomu, nyní chodím pravidelně každý pátek po práci do našeho Centralu, kde je veřejně přístupný klavír a tam hraji. Vždy na to dělám událost na fcb a vždy se někdo najde, kdo si rád přijde poslechnout. Je to moc fajn :)

Právo chybovat. Nevím, jestli jsem se z něčeho chtěl vymlouvat, nebo omlouvat. Spíš jsem tím chtěl říct, že nikdo není dokonalý a každý děláme chyby.

Březen byl měsícem zahájení dalšího příběhu na přání/pokračování. Stejně jako loni, i letos si čtenáři volili, jakým směrem se bude příběh ubírat. Nakonec z toho byly celkem čtyři docela pěkné části. Začátek je tady. V únoru 2014 byl tento projekt spuštěn na blogu poprvé a měl celkem velký ohlas. To šlo ale o něco trochu jiného, můžete číst zde.
Pro zvědavé, jestli plánuji další příběh na rok 2016, tak ano, plánuji :)

Kromě příběhu na pokračování jsem se ještě týž měsíc zamyslel nad svými nevšedmíni dny, kdy mě potkalo něco neobvyklého.

Do mobilu jsem si instaloval program Fantasia Painter a hned jej využil na zkrášlení stereotypních fotek z mých cyklovýletů.

V květnu jsem byl v kině na druhém díle Avengers, s podtitulem Age of Ultron.

Rád přemýšlým nad budoucností a ne jinak tomu bylo v červnu.

Pak jsem se na delší dobu odmlčel. Došly zkrátka nápady, inspirace, chuť.

Proto jsem v srpnu po čase napsal alespoň infočlánek, co je nového...

... a v červnu, jak to všechno dopadlo.

Listopad byl měsícem dalšího nepovedeného rande, zklamání z dlouho očekávané hry mého srdce Armikroga, a měsícem o pokusu o vtipnější příběh.

Prosinec už nestojí ani za řeč, zkrátka to, co se opakuje každý rok. Vánoční nadílka, pohádky... Na tomto článku jsem strávil asi dvě hodiny. A také jsem dal dohromady filmové premiéry pro rok 2016.


Celkem vzato myslím, že letošní rok byl docela akční. Mimo blog jsem poznal spoustu nových lidí, holek, poprvé jsem še na ples s doprovodem slečny, koupil jsem si vlastní nové auto. V práci to na podzim trochu drhlo, ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí. Přestal jsem mít strach hrát na klavír na veřejnosti, protože jsem zjistil, že se mé hraní lidem docela líbí a navíc je to pro mě po práci celkem slušný relax.

Také jsem na sobě trochu víc zamakal. Nejde to sice tak rychle, jak jsem si představoval, ale progress už začíná být viditelný. Hodiny posilování a změna jídelníčku dělá zkrátka své. Jsem za to rád. Dělám to rád, nikoho k tomu nepotřebuji, jsem svobodný a mohu si dělat, co chci a kdy chci. A to se mi líbí.

Na seznamkách to s holkama už neberu vážně, protože v mém případě je tento způsob seznámení naprosto nereálný, takže to beru spíš jako zábavu, než nějaké cílené vyhledávání. Kamarád mi řekl, že abych si mohl někoho najít, musím změnit svůj styl. A v tu chvíli mi bylo vše jasné. Nejsem ten typ, po ktrém letí všechny. Ale tím se nechci stát. Jsem to prostě já a měnit se nehodlám. Když se změním, nebudu to já. Nebude mi to příjemné. Možná ze mě mluví lenost, možná jen chuť mít rád sám sebe. Především sám sebe.

Jo a dvakrát jsem se cítil jako celebrita, díky těmto dvoum komentářům na facebooku :D

Jsem zvědav, co mi přinese rok 2016. Co mě ještě čeká, koho poznám, co poznám, co prožiju a jak se budu mít. Je to zvláštní pocit, přemýšlet nad tím, co zde za rok v tyto dny budu smolit za článek, nebo jestli vůbec.

Dávat si nějaké předsevzetí je u mě zbytečné. Vždycky se najdou okolnosti, proč to nedodržet, nebo výmluvy, proč to nesplnit. Na druhou stranu, rád bych pokračoval v tom, co dělám. Dál psát blog, pracovat tam kde jsem nyní, makat na sobě, posilovat a hrát veřejně na klavír. Nedávám si nějaké zbytečné veliké cíle. Tento rok nechám osudu, kam mě zavane, nebo co přinese. Zase ale netvrdím, že budu striktně pasivní, to rozhodně ne.

Každopádně, uvidíme. Všem čtenářům děkuji za čtení mého blogu a přeji krásný Nový rok 2016, ať se vám vše vydaří a ať se máte skvěle a pokud si někdo z vás předsevzetí přece jen dá, tak nechť se mu povede splnit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 15:27 | Reagovat

Tak at to jde povsech strankach...Dost veci je dobre mit jeste pred sebou... :-(

2 Lamič Lamič | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 16:51 | Reagovat

Díky za shrnující článek. Pokud mě z toho výčtu něco zaujme a bude čas/nálada, určitě mrknu. Případně i okomentuji, pokud bude co. Jen nepřesvátej s psaním. V tvém případě by to byla škoda :)

Jinak děkuji za zmínění odkazu v oblíbených webech. Velmi si toho vážím.

P.S.: S tím komentářem o invalidech jsi mě totálně rozsekal :-D

3 Zprávař Zprávař | Web | 30. prosince 2015 v 21:40 | Reagovat

[2]: Děkuji, děkuji, děkuji :) A ty neplánuješ napsat nějaký souhrn za uplynulý rok?

4 Lamič Lamič | E-mail | Web | 30. prosince 2015 v 22:06 | Reagovat

[3]:Tak když mi to navrhl sám Zprávař, tak bych asi měl, viď? :-p Já ještě nevím, asi tak nějak podle nálady. Zase to nechci lámat přes koleno, protože pak bych s tím článkem nebyl spokojenej co do obsahu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-