Znaky nezájmu (2/2)

8. února 2016 v 8:00 | Zprávař |  Informátor
A je tu druhá část znaků nezájmu, které by mohli lovci nebo lovkyni prozradit, má-li protistrana zájem. V minulém článku jsem se zaměřil na pasivitu při konverzaci, na vlastní iniciativu a na moji oblíbenou "miskovou hru". Takže, přejděme k dalším pěti znakům.Znak pátý: Vyhýbání se kontaktu.
Toto je znak, který je hodně založen na detailním pozorování a vnímavosti lovce. Pokud jste někde spolu, sedíte u kávy, pizzy nebo jen tak u stolu, nebo si jen ve stoje povídáte, je dobré se navzájem pozorovat. Pokud se protistraně líbíte, bude se na vás dívat, možná i nenápadně. Při delším pohledu například do očí neuhne a bude upřímně hledět do těch vašich. Letmé dotyky, držení, náhodný fyzický kontakt, to vše může naznačovat zájem. Naopak, vyhýbání se těmto kontaktům je jasný znak toho, že protistrana námá zájem.

Krásným příkladem může být sezení naproti sobě u stolu. Oba máte ruce na stole, položené směrem k protistraně a konverzujete. Nezávazně samzřejmě. Pak dojde na nějaké zábavné téma, kdy se oba najednou zasmějete a jeden položí ruce na ruce protistrany. Pokud je iniciátorem lovec a protistrana neuhne, je to na dobré cestě. Pokud uhne, nebo se kontaktu vyhne, může to být jeden ze znaků nezájmu. Pokud je iniciátorem protistrana, může to znamenat vzájemné sympatie. Pokud protistrana v záplavě smíchu dá ruce za hlavu nebo ze stolu, opět to může být znak nezájmu.

Stejně tak nemusí vždy jít jen o zábavné téma. Pokud jde o něco citově vážnějšího, opět zde může dojít ke kontaktu ve smyslu chápání pocitů toho druhého. A pokud se navzájem chápate, je docela možné, že to mezi vámi není na špatné cestě.

Nebo ještě jeden příklad, někde stojíte, jste opřeni, nebo sedíte a postupně se jakoby přibližujete, až jste úplně u sebe. Pokud se nenápadně přibližuje i protistrana, je to dobré. Pokud se naopak stále vzdaluje, už to o něčem svědčí.

Znak šestý:...

Z důvodu přechodu na jinou blogovou doménu (blogspot), nelznete pokračování článku na této adrese mého nového blogu: http://zpravar.blogspot.cz/

Více o přechodu na nový server napíši v dalším článku 22. února.

Děkuji za pochopení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-