Experiment: Monstrum 3 (1/2)

7. března 2016 v 8:00 | Zprávař |  Story
"Tak jak se má náš malý Henry?" vítal se profesor se svým svěřencem již od dveří a rozevíral náruč na znamení přátelského objetí. Tomu se ale nedostalo a tak se jen zarazil a čekal na reakci. Henry seděl v koutě, zamyšleně se díval na fotografii, na které byl dům se zahradou.

"Kde je takové místo?" zeptal se tichým hlasem.

"To bývalo. Kdysi dávno, to jsi ještě nebyl na světě." odpověděl profesor smutným hlasem, protože věděl, že Henryho stále trápí myšlenky, které by mohly zkazit všechny jeho plány.

"Pověz mi o tom místě víc. Jaké to tam bylo? Co se stalo, že to všechno zmizelo a už není?" začínal být víc a více zvědavý.

"To je na dlouhé vyprávění. Jednou ti to všechno povím, uvidíš. A možná ti i pustím nějaké filmy z té doby." chlácholil kluka profesor, aby se v něm nerozjela typická lidská vlastnost - chtíč po poznání.
"Máme oběd, pojď se najíst." řekl profesor a společně odešli do jídelny.Henry od malička vyrůstal v tomto nemocničním prostředí. Matku ani otce nepoznal, protože zahynuli ve válce, která kdysi zničila svět. Jediný jeho nejbližší přítel byl profesor Longman, kterému plně důvěřoval a byl pro něj jako vlastní. Henry neznal nic jiného, než chodby, kterými denně chodíval, všechny různé místnosti, herny, klubovny. Nikdy neviděl oblohu ani slunce. Svět, který kdysi býval bezpečným, už takový není a lidé se musejí ukrývat v hlubokých bunkrech, které jim zajišťují přežití. Svět zachvátila válka a lidé si svět sami zničili tak, že se stal neobyvatelným. Před radiací tedy vytvořili místa, kde mohou přežívat do té doby, než se s touto katastrofou příroda sama vypořádá, pokud vůbec.

Alespoň tak to věděl Henry...

Pokračování na nové adrese blogu http://zpravar.blogspot.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
-